Portal V10  »  Aktualności  »  Honda Civic Type R - japoński hot-hatch przeszedł lifting
Honda Civic Type R

Honda Civic Type R - japoński hot-hatch przeszedł lifting

2020-01-11 - J. Kruczek     Tagi: Honda Civic Type R, Honda Civic, Honda
Honda niedawno odświeżyła Civica, a więc pewne zmiany musiały także zawitać w topowej wersji Type R. Hot-hatch przeszedł lifting, ale zmiany wizualne nie są duże. Wręcz większość osób będzie miało problem z dostrzeżeniem nowości.

Lifting skupił się głównie na kilku elementach mechanicznych. Przede wszystkim inżynierowie zmodyfikowali układ zawieszenia i wprowadzili zmiany w nastawach. Auto ma być teraz nieco bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Producent zapewnia jednak, że zmieniony układ zawieszenia oraz kierowniczy nie wpłyną na zmniejszenie radości z jazdy na torze.
Honda Civic Type RHonda Civic Type R
Honda Civic Type R otrzymała system Active Sound Control regulujący brzmienie układu wydechowego w zależności od wybranego trybu jazdy. Nie zdecydowano się na zmiany w napędzie. Pod maską pracuje dobrze znany dwulitrowy motor o mocy 320 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Cała moc trafia na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej.
Honda Civic Type RHonda Civic Type R
Projektanci zmienili gałkę zmiany biegów i skrócili skoki drążka. Zmodyfikowano układ hamulcowy, który teraz otrzymał dwuczęściowe tarcze hamulcowe z lepszą wentylacją. Zmiany wizualne objęły przeprojektowane zderzaki oraz atrapę chłodnicy. W ofercie pojawił się nowy lakier Boost Blue. W kokpicie pojawiła się kierownica obszyta skórą, a ofertę uzupełnił najnowszy pakiet systemów Honda Sense. Honda Civic Type R w odświeżonym wydaniu zadebiutuje w salonach najpóźniej latem 2020.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Honda Civic Type R - japoński hot-hatch przeszedł lifting