Portal V10  »  Aktualności  »  Genesis GV80 - oficjalna premiera luksusowego SUVa
Genesis GV80

Genesis GV80 - oficjalna premiera luksusowego SUVa

2020-01-15 - J. Kruczek     Tagi: SUV, Genesis GV80, Genesis
Genesis został powołany do życia w 2015 roku przez Hyundaia jako luksusowa marka mająca rzucić wyzwanie niemieckim producentom. Na rynku koreańskim, amerykańskim i rosyjskim to się udaje całkiem dobrze, a teraz wytoczono naprawdę ciężkie działa. Oto SUV GV80.

Genesis GV80 jest najbardziej luksusowym SUVem pochodzącym z Korei. Samochód dołączy do oferty marki, która do tej pory skupiała się na sedanach klasy premium. SUVy obecnie przeżywają potężną falę popularności i zapewne Genesis GV80 stanie się szybko najpopularniejszym przedstawicielem marki.
Genesis GV80Genesis GV80
Najpierw sprzedaż SUVa ma ruszyć w Korei, a następnie trafi na kolejne rynki. Póki co modelu nie uraczymy w Europie. Marka Genesis zapowiedziała, że wkroczy na Stary Kontynent, ale dopiero gdy będzie posiadać w ofercie odpowiednią ilość SUVów i crossoverów. Debiut z samymi sedanami nie ma sensu na rynku zakochanym w pseudoterenówkach.
Genesis GV80Genesis GV80
Design nadwozia może nie wszystkim przypaść do gustu, choć nie trudno znaleźć brzydsze SUVy na rynku. We wnętrzu za to znajdziemy prawdziwą elegancję. Minimalizm, nowoczesne elementy oraz luksusowe materiały wykończenia. Genesis GV80 zdaje się być naprawdę przyjemnym pojazdem do spędzania w nim czasu.
Na razie pod maską SUVa znalazł się trzylitrowy turbodiesel o mocy 278 KM. Z czasem pod maskę mają trafić silniki benzynowe, zarówno mocniejsze, jak i słabsze od tego diesla. Globalny debiut ma mieć miejsce końcem roku.
Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Genesis GV80Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Genesis GV80 - oficjalna premiera luksusowego SUVa