Portal V10  »  Relacje z imprez  »  ForzaItalia 2012 - II Ogólnopolski zlot miłośników motoryzacji i kultury włoskiej

ForzaItalia 2012 - II Ogólnopolski zlot miłośników motoryzacji i kultury włoskiej

2012-09-13 - M. Żuchowski     Tagi: Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Abarth, Zloty
W słoneczny wrześniowy weekend w Pałacu w Oborach koło Konstancina już po raz drugi stał się miejscem spotkania perełek włoskiej motoryzacji. Można było spotkać samochody i motocykle wszelkich typów - nowe i stare, drogie i tanie, popularne jak i znane tylko ekspertom. Łączyło je jedno - przepełnieni pasją właściciele, którzy ściągnęli tu z całej Polski.
Podkreślenie tego faktu nie jest przypadkowe - oddaje nie tylko rangę imprezy, ale i obrazuje oddanie entuzjastów. Bo w końcu o ile w dzisiejszych czasach długa podróż nie jest już żadnym wyczynem, o tyle przejechanie połowy Polski zabytkowym Fiatem 500 bądź skuterem wymagało od uczestników dużego poświęcenia i samozaparcia.
Organizatorem dwudniowego wydarzenia jest portal ForzaItalia.pl, hobbystyczny projekt miłośników Półwyspu Apenińskiego, którzy postanowili zarazić swoją pasją innych. Dzięki temu impreza - choć zakrojona na coraz większą skalę - zachowuje swój rodzinny, luźny charakter. Dzięki dystansowi do siebie i świetnemu podejściu, organizatorom udało się stworzyć wydarzenie z jednej strony przepełnione humorem, z drugiej profesjonalne i merytoryczne. Uczestnicy mogli wziąć udział w rajdzie turystycznym, wykładach z dziedziny motoryzacji i kultury włoskiej, jak i przystąpić do naprawdę trudnych konkursów wiedzy.
Zwiedzający w pięknych okolicznościach przyrody i z akompaniamentem lekkiej włoskiej muzyki sączącej się z głośników mogli podziwiać bardzo ciekawe pojazdy, które przybyły na zlot. Wśród nich znalazło się miejsce zarówno dla elity motoryzacji z tego kraju - pojawiły się zarówno najnowsze modele Ferrari oraz kilka Maserati, jak i nasze klasyki: świetnie zachowane Maluchy i Duże Fiaty, które miały szanse przypomnieć o swoim południowym rodowodzie. Startujący zaprezentowali właściwie wszystkie możliwe aspekty włoskiej motoryzacji: od motocykli Moto Guzzi i Ducati, poprzez tuningowanego Fiata Mareę Weekend, różne wyścigowe Alfy aż po sporą kolekcję Fiatów X1/9.
Tytuł pojazdu zlotu zasłużenie powędrował do uroczego Fiata 500 w przebraniu nowojorskiej taksówki. Wyróżnienia przypadły między innymi reprezentacji Vespa Club Polska, który przybył dużą grupą hałasując dwusuwowymi silnikami i klaksonami oraz ciekawemu egzemplarzowi Fiata Panda Van. Silną reprezentację wystawił także Fiat Auto Poland, dzięki któremu można było zobaczyć wiele modeli z aktualnej oferty wszystkich swoich marek, włączając w to Jeepy.
Zlot organizowany przez ForzaItalia.pl to z pewnością jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej optymistycznych imprez samochodowych w kraju. Nawet jeśli nie jest się właścicielem żadnego włoskiego pojazdu, warto odwiedzić to miejsce i po prostu się dobrze bawić. Kolejny zlot już pod koniec następnego lata.źródło: foto: Konrad Skura

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

ForzaItalia 2012 - II Ogólnopolski zlot miłośników motoryzacji i kultury włoskiej