Portal V10  »  Aktualności  »  Ford ogranicza produkcję Fiesty przez spadki sprzedaży w Wielkiej Brytanii
Ford Fiesta

Ford ogranicza produkcję Fiesty przez spadki sprzedaży w Wielkiej Brytanii

2020-02-15 - J. Kruczek     Tagi: Ford Fiesta, Ford, Fabryka
Ford Fiesta jest najpopularniejszy nowym samochodem na Wyspach Brytyjskich. Wygląda jednak na to, że sytuacja wkrótce się zmieni. Popyt na małego hatchbacka spadł w Wielkiej Brytanii tak drastycznie, że firma musiała podjąć decyzję o zmniejszeniu produkcji.

Spadek sprzedaży w Wielkiej Brytanii odczuły zakłady marki w Kolonii, gdzie powstaje najnowsza Fiesta. Nagły spadek sprzedaży Fiesty ma co najmniej dwa powody. Pierwszym z nich jest zamieszanie na rynku brytyjskim spowodowane brexitem. Drugim powodem jest popularność SUVów. Klienci regularnie odchodzą od klasycznych samochodów i to się odbija w wynikach sprzedaży.
Ford FiestaFord Fiesta
Na razie produkcję okrojono o 1150 Fiest tygodniowo, co oznacza wyeliminowanie jednej dniówki. Sytuacja może się odbić negatywnie na 2200 pracownikach fabryki. Na razie producent nie porusza kwestii ewentualnych cięż etatów, ale jest jasne, że jeżeli sprzedaż nie wzrośnie to redukcja zatrudnienia może mieć miejsce. W styczniu sprzedaż Fiesty w Wielkiej Brytanii spadła o 7,3%. Na razie ciężko powiedzieć, jak sytuacja rozwinie się w kolejnych miesiącach.
Ford FiestaFord FiestaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford ogranicza produkcję Fiesty przez spadki sprzedaży w Wielkiej Brytanii