Portal V10  »  Aktualności  »  Ford i McDonald's będą produkować części samochodowe z kawy
Ford i McDonald's

Ford i McDonald's będą produkować części samochodowe z kawy

2019-12-06 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Eko, McDonalds
Ford i McDonald's to wielkie koncerny, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Mimo to połączyła je kawa. Firmy zapowiedziały szeroko zakrojoną współpracę opierająca się na odpadkach powstających z parzenia kawy.

McDonald's parzy dziennie niezliczone ilości kawy, co generuje potężne ilości odpadów organicznych. Inżynierowie Forda wpadli na pomysł wykorzystania tych odpadków. Okazuje się bowiem, że fusy całkiem nieźle mieszają się z plastikiem. Ford planuje dodawać odpadki z kawy do mieszanek, z których powstają elementy samochodu.
Ford i McDonald'sFord i McDonald's
Według inżynierów Forda elementy wykonane z plastiku i kawy będą o około 20% lżejsze niż standardowe części. Co więcej charakteryzują się także wyższa odpornością termiczną, a ich produkcja pochłania o 25% energii mniej.

Jako pierwsze z nowej mieszanki będą powstawać obudowy reflektorów. Wkrótce Ford ma znaleźć nowe zastosowania dla kawy. Między innymi marka rozważa wykonanie w tej technologii wszelkich plastikowych osłon w komorze silnika. Na koniec dodajmy, że zdaniem marki elementy wykonane z kawowej mieszanki pachną znacznie przyjemniej niż zwykły plastik.
Ford i McDonald'sFord i McDonald's
Ford i McDonald'sDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford i McDonald's będą produkować części samochodowe z kawy