Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Fiesta RS pozostanie marzeniem. Producent nie planuje mocniejszego hot-hatcha
Ford Fiesta ST

Ford Fiesta RS pozostanie marzeniem. Producent nie planuje mocniejszego hot-hatcha

2018-05-30 - J. Kruczek     Tagi: Ford Fiesta, Ford Fiesta ST, Ford
Ford Fiesta ST od dłuższego czasu jest uznawana za jednego z najlepszych hot-hatchy. Model ten nie jest najszybszy, ale ogólna charakterystyka auta sprawia, że mało którym modelem można się tak dobrze bawić.

Mimo to wielu fanów marki od dawna wyczekiwało wersji RS, która miałaby się nie tylko dobrze prowadzić, ale też zawstydzać osiągami sportowe maszyny droższych marek. To najwyraźniej nie nastąpi. Na temat ewentualnej Fiesty RS wypowiedział się szef designu europejskiego oddziału, Amko Leenarts.
Ford Fiesta STFord Fiesta ST
Jego zdaniem w momencie gdy nowa Fiesta ST oferuje tak doskonałą wydajność i prowadzenie nie ma potrzeby wprowadzania na rynek mocniejszej wersji. Fiesta ST jest taka jaka miała być. W tej chwili nie ma żadnych planów odnośnie wersji RS. Tak więc ostatnie plotki o rzekomym wprowadzeniu modelu przed końcem dekady można uznać za marzenia.
Ford Fiesta STFord Fiesta ST
Oczywiście niewykluczone, że dostaniemy mocniejszy wariant. Poprzednia generacja występowała na niektórych rynkach w wersji ST200. Być może nowa generacja także otrzyma zastrzyk mocy. Wygląda jednak na to, że Fiesty RS się nie doczekamy.
Ford Fiesta STFord Fiesta STDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford Fiesta RS pozostanie marzeniem. Producent nie planuje mocniejszego hot-hatcha