Portal V10  »  Aktualności  »  Fabryka Opla w Gliwicach będzie produkować auta dostawcze koncernu PSA
Opel

Fabryka Opla w Gliwicach będzie produkować auta dostawcze koncernu PSA

2019-08-20 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Fabryka, Gliwice, PSA
Niedawno pojawiły się poważne obawy o fabrykę Opla w Gliwicach. Okazuje się jednak, że producent ma plan rozwoju polskiej placówki. W Gliwicach mają powstawać samochody dostawcze koncernu PSA.

Zgodnie ze zdradzonymi planami od końca 2021 roku fabrykę w Gliwicach będą opuszczały samochody dostawcze koncernu PSA. Oznacza to modele marek Opel, Peugeot, Citroen oraz Vauxhall. Według planu rocznie fabryka ma produkować do 100 tysięcy pojazdów użytkowych.
OpelOpel
Inwestycja konwersji zakładu pochłonie przeszło miliard złotych. W efekcie końcowym zatrudnienie w fabryce ma znaleźć dodatkowe 300 osób. Decyzja o produkcji aut dostawczych w Gliwicach jest niezwykle ważna dla zakładu. Oznacza to długotrwały projekt. Dotychczas od 1998 roku w Gliwicach powstawała Astra. Jednak producent ogłosił w czerwcu, że nowa generacja modelu będzie budowana w niemieckim Russelheim oraz brytyjskim Ellsmere Port.
OpelOpel
Co warto podkreślić brytyjska lokacja nie jest pewna. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli, że w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez odpowiedniej umowy PSA zrezygnuje z Ellsmere Port. To mogłoby oznaczać utrzymanie produkcji Astry w Gliwicach.
OpelOpelDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Fabryka Opla w Gliwicach będzie produkować auta dostawcze koncernu PSA