Portal V10  »  Aktualności  »  EV Experience 2023: tutaj za 39 zł poprowadzisz wszystkie najnowsze auta elektryczne w Polsce

EV Experience 2023: tutaj za 39 zł poprowadzisz wszystkie najnowsze auta elektryczne w Polsce

2023-03-07 - R. Zakrzewski     Tagi:

Druga edycja największego polskiego wydarzenia na rynku samochodów elektrycznych odbędzie się na Torze Modlin w dniach 26 - 27 maja. Organizatorzy zapowiadają, że na gości czeka aż ponad 2 tys. jazd testowych najnowszymi pojazdami elektrycznymi dostępnymi w Polsce.

 

Wyjątkowość EV Experience polega na fakcie, że tu można nie tylko zobaczyć, ale i przetestować na własnej skórze większość pojazdów elektrycznych dostępnych na polskim rynku. Są to nie tylko samochody, ale i rowery i hulajnogi.

 

- Pierwsza edycja EV Experience udowodniła, że zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce jest bardzo duże. W wydarzeniu wzięło ponad 2 000 gości, którzy mieli do dyspozycji 34 testowe pojazdy elektryczne, za kierownicami których pokonali łącznie ponad 5 500 kilometrów w łącznym czasie 27 godzin. W tym roku dla odwiedzających przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji. Znacznie zwiększyliśmy liczbę zaplanowanych jazd testowych, będzie też strefa EXPO z kilkudziesięcioma markami, strefa elektrycznych dostawczaków i jednośladów. Dla rodzin, w ramach motoryzacyjnego pikniku, przygotujemy zlot foodtrucków, strefę dla dzieci i VIP Zone - zapowiada Maciej Mazur, dyrektor zarządzający z PSPA.

 

Na czas wydarzenia podwarszawski tor zostanie podzielony na dwie części: sekcję sportowo treningową o długości 1,2 kilometra z 22 zakrętami oraz treningową. Ta druga będzie liczyła 2,4 kilometra długości i obejmie 6 modułów szkoleniowych, 4 płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 metra. Pozwoli sprawdzić kierowcom umiejętności w trudnych, ale bezpiecznych warunkach drogowych. Tegoroczną nowością będzie tor offroadowy.

 

- W tym roku dla gości EV Experience zostanie dodatkowo udostępniony specjalny tor off-roadowy, na którym prezentowane będą możliwości wybranych i uterenowionych pojazdów elektrycznych. Łącznie zrealizowanych zostanie ponad 2000 jazd testowych dla wszystkich osób, którzy chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności w praktyce - tłumaczy Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

 

Bilety na EV Experience 2023 są już dostępne na stronie www.evexp.pl - jak się można z niej dowiedzieć, cena jednej wejściówki na dzień otwarty 27 maja to 39 zł, a dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny. 26 maja odbędzie się dzień przeznaczony dla odbiorców biznesowych.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

EV Experience 2023: tutaj za 39 zł poprowadzisz wszystkie najnowsze auta elektryczne w Polsce