Portal V10  »  Aktualności  »  Dodge Viper pozostanie martwy. FCA nie ma pomysłu na następcę
Dodge Viper

Dodge Viper pozostanie martwy. FCA nie ma pomysłu na następcę

2018-06-02 - J. Kruczek     Tagi: Dodge Viper, Dodge, Amerykańskie
Dodge Viper według ostatnich plotek miałby powrócić w 2020 roku. Niestety wygląda na to, że FCA ma w rzeczywistości inne plany wobec kultowego modelu. A w zasadzie nie ma planu na przywrócenie go do życia.

Sergio Marchione stwierdził, że obecnie koncern FCA nie ma żadnych planów odnośnie Vipera. Sportowa maszyna się nie sprzedawała, spowodowała straty finansowe, a co gorsza nie wpisuje sie w obecne trendy. Viper z silnikiem ekologicznym w europejskim stylu nie miałby miejsca na rynku.
Dodge ViperDodge Viper
Tym samym możemy założyć, że wcześniejsze plotki są już nieaktualne. FCA najwyraźniej nie miało żadnych pomysłów na Vipera. Ostatnia generacja sprzedała się w nakładzie około 760 egzemplarzy na terenie USA. Część egzemplarzy nadal znajduje się u dealerów. Takie wyniki najwyraźniej pogrzebały definitywnie Vipera.
Dodge ViperDodge Viper
Szkoda, ponieważ ostatnie plotki o powrocie w 2020 roku rozbudziły nadzieje. Tym bardziej, że Viper miał wrócić w formie roadstera. A to właśnie brak takiej wersji w przypadku ostatniej generacji był wymieniany jako jedna z głównych przyczyn porażki rynkowej. Pozostaje mieć nadzieję, że ta legenda kiedyś powróci.
Dodge ViperDodge ViperDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Dodge Viper pozostanie martwy. FCA nie ma pomysłu na następcę

Diesel Power
Dodge Viper pozostanie martwy. FCA nie ma pomysłu na następcę
Diesel Power 2018-06-02 16:13
Zawsze uważałem Vipera za auto absurdalne i bezsensowne, w dodatku archaiczne. Obecny model już może i jest lepszy, mniej archaiczny, ale i tak bardziej ubogi od najlepszych europejskich. A w dzisiejszym świecie niestety nie ma miejsca dla takich, w dodatku rolę muscle carów przejęły np. Mercedesy AMG.
Dodge Viper pozostanie martwy. FCA nie ma pomysłu na następcę
Jerz! 2018-06-03 20:44
Tak to jest jak się "myśli' portfelem, a nie motoryzacyjnym serduchem... To była jedna z kilku maszyn, której kształty i moc rozpalały we mnie miłość do fur! Teraz choć latam jednośladem to w dalszym ciągu śledzę wieści z całego rynku moto i uważam, że chociaż coś nie przynosi zysku - spójrzmy na Veyrona chociażby, to jednak jest wizytówką firmy i pokazem siły. Coś w stylu - my mamy prawdziwe auto torowe - zwróćcie uwagę na czasy ACRów na Zielonym Piekle. Niestety czasy się zmieniły i V10 czy manual byłyby postrzegane... no właśnie... jako archaiczne (chyba, że chodziło osobie komentującej wcześniej o inne rozwiązania). Dla mnie to niewyżyłowana czysta moc bez turbo dziury :-)! I jeszcze ten monolit podnoszony i odsłaniający silnik... Ach...
Dodge Viper pozostanie martwy. FCA nie ma pomysłu na następcę
Romek T 2018-06-04 13:49
Dokładnie [RIP] dla mocnej motoryzacji. Ale będzie o czym wnukom opowiadać :-D