Portal V10  »  Aktualności  »  Cupra nie będzie produkować klasycznych sportowych aut
Cupra

Cupra nie będzie produkować klasycznych sportowych aut

2019-12-15 - J. Kruczek     Tagi: Cupra, Cupra Terramar, Cupra Formentor, Cupra Ateca, SUV
Grupa Volkswagena wyodrębniła od Seata markę Cupra, która miała pełnić role producenta sportowych samochodów. Liczyliście na gorące hiszpańskie coupe, albo agresywnego roadstera? No to możecie porzucić marzenia, ponieważ Cupra nie będzie produkować aut sportowych.

Cupra została przedstawiona jako marka produkująca auta sportowe, ale nie będzie ich produkować. Takie stanowisko marki przedstawił CEO Cupry i Seata, Luca de Meo. Jak stwierdził w wywiadzie dla magazynu Autocar o roadstery i dwumiejscowe auta sportowe pytają głównie Brytyjczycy i Niemcy. Z innych rynków nie płynie tyle zapytań o sportowe samochody. Ludzie zamiast tego chcą SUVów. W efekcie to na takich pojazdach skupi się hiszpańska marka. Pytanie tylko po co powstała, skoro można było tworzyć sportowe wersje SUVów Seata? Czym na razie Cupra się zajmuje.
CupraCupra
Brak sportowych modeli w ofercie Cupry jest spowodowany z czysto finansowych powodów. Marki nie stać na tworzenie niszowych pojazdów, do których będzie trzeba dopłacać. De Meo zapewnia, że projektanci firmy mają wiele świeżych pomysłów i zaserwują ciekawe maszyny. Te będą jednak dalekie od tradycyjnych sportowych konstrukcji. Szkoda, ponieważ powołanie Cupry dawało nadzieję na nieco bardziej emocjonujące hiszpańskie maszyny.
CupraCupra
Jeden plus jest taki, że marka Cupra ma stworzyć biznes pozwalający na utrzymanie hiszpańskiej marki w świecie wyścigów. Zarobki Cupry maja się przełożyć na rozwój wyścigowych projektów.
CupraCupraCupraCupraCupraCupraDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Cupra nie będzie produkować klasycznych sportowych aut