Portal V10  »  Aktualności  »  Citroen Ami - debiut taniego "elektryka" do miast
Citroen Ami

Citroen Ami - debiut taniego "elektryka" do miast

2020-02-28 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, Eko, Citroen Ami
Citroen Ami został pokazany w zeszłym roku w formie koncepcyjnej i chyba nikt się nie spodziewał jego produkcyjnej wersji. Tymczasem francuski producent pokazał małe miejskie autko, które ma wyjechać na drogi.

Citroen Ami waży z akumulatorami zaledwie 485 kg, a więc mogą go prowadzić osoby z prawem jazdy kategorii B1, czyli już 16-latkowie. Cały projekt zakłada maksymalne ucięcie kosztów, więc tył i przód są niemal identyczne dzięki wykorzystaniu tych samych zderzaków. Pudełkowaty kształt nie należy może do bardzo atrakcyjnych, ale jest w Ami jakiś urok.
Citroen AmiCitroen Ami
Wykorzystano nawet takie same drzwi, więc otwierają się one w przeciwstawny sposób, co widać na zdjęciach. Takie cięcia kosztów sprawiły, że Citroen Ami kosztuje zaledwie 6000 euro. Miesięczna rata leasingu ma za to wynieść 19,99 euro.

Citroen Ami zapewnia praktyczne wnętrze z wieloma schowkami. Role systemu multimedialnego pełni aplikacja na telefonie. Mały silnik elektryczny rozpędzi pojazd do 45 km/h, a zasięg wyniesie około 70 km. Baterie o pojemności 5,5 kWh można naładować z gniazdka w 3 godziny.
Citroen AmiCitroen Ami
Producent zapowiada szerokie możliwości personalizacji. Citroen Ami wygląda może pokracznie, ale w dużych miastach ma po prostu sens. Jego gabaryty pozwolą mu zaparkować w bardzo ciasnych miejscach, a do tego będzie się mógł poruszać w strefach zakazu dla pojazdów spalinowych. Citroen Ami trafi do sprzedaży 30 marca i będzie dostępny we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii oraz Belgii.
Citroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiCitroen AmiDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Citroen Ami - debiut taniego "elektryka" do miast