Portal V10  »  Aktualności  »  Chevrolet Corvette Convertible - producent otworzył książki zamówień
Chevrolet Corvette Convertible

Chevrolet Corvette Convertible - producent otworzył książki zamówień

2020-01-18 - J. Kruczek     Tagi: Chevrolet Corvette C8, Chevrolet Corvette, Chevrolet, Amerykańskie
Chevrolet Corvette Convertible dołącza właśnie oficjalnie do oferty amerykańskiej marki. Najnowsza generacja sportowej maszyny zza oceanu oznaczona jako C8 wzbudza wiele emocji. Amerykanie zaserwowali klientom rasowe auto sportowe z centralnie umieszczonym silnikiem, które kosztuje znacznie mniej niż europejscy konkurenci. W efekcie auto sprzedaje się błyskawicznie.
Chevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette Convertible
Właśnie w amerykańskich salonach marki otwarto książki zamówień na otwartą wersję Corvette C8. Osoby zainteresowane modelem muszą się spieszyć. Chevrolet niedawno wyprzedał wszystkie egzemplarza coupe na pierwszy rok produkcji, a wersja Convertible raczej nie będzie cierpieć na mniejszą popularność. Warto też nadmienić, że na każdy salon dealerski przypisano ograniczoną ilość egzemplarzy.
Chevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette Convertible
Chevrolet Corvette Convertible waży zaledwie 36 kg więcej od coupe. Wynika to z faktu, że C8 było od razu budowane jako maszyna mająca być sprzedawana w wersji zabudowanej i odkrytej. Oznacza to, że nadwozie nie wymagało dodatkowych wzmocnień. Wzrost masy wynika z silników operujących mechanizmem składania dachu.
W efekcie roadster będzie niemal tak szybki, jak coupe. Za kierowcą drzemie 6,2-litrowy motor wolnossący V8 o mocy 495 KM i momencie 637 Nm. Cała moc trafia na tylną oś za pośrednictwem ośmiobiegowej skrzyni automatycznej. Ceny Chevroleta Corvette Convertible startują od kwoty 67 495 dolarów, czyli o 7 500 dolarów więcej niż za coupe.
Chevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette ConvertibleChevrolet Corvette ConvertibleDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Chevrolet Corvette Convertible - producent otworzył książki zamówień