Portal V10  »  Aktualności  »  Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas
Chevrolet Corvette C8

Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas

2019-07-19 - J. Kruczek     Tagi: Amerykańskie, Chevrolet, Chevrolet Corvette, Chevrolet Corvette C8
Chevrolet Corvette C8 wyjechał z cienia. Amerykański producent zaprezentował swój najnowszy model sportowy określany mianem superauta z centralnie umieszczonym silnikiem dla mas.

Pomysł zmiany koncepcji Corvette na auto z silnikiem umieszczonym centralnie ewoluował od wielu dekad i w końcu podjęto tę decyzję. Sylwetkę auta zdradziły nam już wcześniejsze pokazy zamaskowanego prototypu. Teraz możemy się przyjrzeć szczegółom. Auto wygląda fantastycznie i zachęca swoim designem do szybkiej jazdy. Projektantom udało się rozwinąć design poprzedniej Corvette i zamknąć go w nowej sylwetce.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8
Mimo zmiany koncepcji Chevrolet Corvette C8 zachował zdejmowany panel dachu, który schowamy w przednim bądź tylnym bagażniku. Ten drugi posiada miejsce na przedmiot wielkości dużego laptopa. Warto nadmienić, że zadbano o system unoszenia przedniego zawieszenia co pozwoli pokonywać progi zwalniające czy parkować przy wyższych krawężnikach. System unosi przód automatycznie przy prędkości poniżej 39 km/h.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8
Wnętrze nowej Corvette zostało całkowicie przeprojektowane. Uwagę przykuwa konsola z 12-calowym ekranem na lewo od kierownicy. W kabinie znajdziemy bezprzewodowe ładowanie smartfona, sterowanie głosowe oraz wykończenie z aluminium lub włókna węglowego. Jazdę umili 10-głośnikowy system audio Bose, który można rozbudować do 14 głośników. Opcjonalnie fotele mogą zapamiętywać pozycję dla różnych osób, specjalny system zapisze dokładne parametry telemetrii z przejazdów.
Najważniejszy jest tu jednak napęd. Za kierowcą pracuje imponujący 6,2-litrowy silnik LT2 V8 generujący moc 497 KM i moment obrotowy 630 Nm. Opcjonalny pakiet Z51 Performance Package podnosi moc do około 503 KM. Niestety Chevrolet Corvette nie będzie już oferowany ze skrzynią manualną. Zamiast tego standardowo będzie stosowana 8-biegowa przekładnia. Przyspieszenie do setki ma zająć mniej niż 3 s.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8
Szkielet z włókna węglowego pozwolił na uzyskanie masy 1530 kg. Auto wyposażono w sportowe zawieszenie i postawiono na 19-calowych z przodu i 20-calowych kołach z tyłu. Felgi obuto w opony Michelin Pilot Sport ALS. W wersji Z51 wykorzystano opony Michelin Pilot Sport 4S. Standardowo Corvette wykorzystuje hamulce Brembo.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8
Chevrolet Corvette C8 trafi do produkcji jeszcze w tym roku. Co ważne auto będzie dostępne za cenę poniżej 60 000 dolarów, czyli w okolicach cen generacji C7.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas

Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas
nick 2019-07-20 22:47
"Uwagę przykuwa konsola z 12-calowym ekranem na lewo od kierownicy....". Konsola znajduje się po prawej stronie, lewa to ta którą dłubiemy w nosie.
Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas
Błąd w tekście 2019-07-21 08:51
nie zmienia faktu, że to aut z tą ceną zawojuje rynek aut sportowych.
Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas
yx 2019-07-23 16:53
Wyglada jak Ferrari czy McLaren ale to nie zaleta wcale..........niestety straciła swój charakter zupełnie. Krótka maska, kształt taki jak wszystkie inne tego typu pojazdy. Szkoda, gdzie ta Corvette co kiedyś, długa z długa maską, ścietym pionowo tyłem?
Chevrolet Corvette C8 - rasowa sportowa maszyna dla mas
ZbysiuTer 2019-07-27 13:03
Zgadzam się, dla miłośnika zmiana bez sensu