Portal V10  »  Aktualności  »  Bentley Continental GT zawalczy o rekord dla produkcyjnego auta na Pikes Peak
Bentley Continental GT

Bentley Continental GT zawalczy o rekord dla produkcyjnego auta na Pikes Peak

2019-03-26 - J. Kruczek     Tagi: Bentley Continental GT, Bentley, Supersamochody
Bentley postanowił wybrać się ponownie na wyścig Pikes Peak. Zawody na kultowej trasie od wielu lat przyciągają producentów chcących coś udowodnić światu. Brytyjski producent ma zamiar pokazać możliwości modelu Continental GT.

Brytyjczycy chcą ustanowić nowy rekord trasy dla pojazdu produkcyjnego. W efekcie na trasę wyruszy w większości seryjny Bentley Continental GT, a za jego kierowcą siądzie doświadczony Rhys Millen. Zadanie nie będzie łatwe, bo o ile mamy do czynienia z mocnym samochodem to waga 2200 kg nie jest najlepszą cechą do bicia rekordów.
Bentley Continental GTBentley Continental GT
Producent wierzy, że silnik W12 o mocy 626 KM i momencie 900 Nm wystarczą do ustanowienia imponującego czasu. Tym bardziej, że doświadczony kierowca skorzysta z napędu na wszystkie koła i ośmiobiegowej skrzyni. Oczywiście samo bicie rekordu jest tu marketingowym haczykiem. Do tej pory produkcyjne maszyny nie startowały na Pikes Peak, a rekord w 2014 roku zdobył Range Rover Sport ustanawiając czas 12:35,61 s.
Bentley Continental GTBentley Continental GT
W zeszłym roku w zawodach wziął udział Bentley Bentayga, który wykręcił czas 10:49,9 s stając się najszybszym SUVem. Szacuje się, że Bentley Continental GT powinien zejść poniżej 10 minut.
Bentley Continental GTBentley Continental GTDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bentley Continental GT zawalczy o rekord dla produkcyjnego auta na Pikes Peak