Portal V10  »  Aktualności  »  BMW serii 3 GT nie doczeka się kontynuacji. Liftbacki znikną z oferty marki
BMW serii 3

BMW serii 3 GT nie doczeka się kontynuacji. Liftbacki znikną z oferty marki

2018-10-05 - J. Kruczek     Tagi: BMW serii 3, BMW serii 3 GT, BMW 3, BMW 3 GT, BMW
BMW serii 3 doczekało się nowej generacji, która prezentuje się bardzo dobrze. Część osób zastanawiało się, jak będzie wyglądać wersja GT na bazie nowej trójki. Okazuje się, że taka nie powstanie.

Linia GT została zaprezentowana w 2009 roku i od początku nie cieszyła się popularnością. Nie ma się co dziwić bowiem te auta wyglądały po prostu źle. Niewydarzone proporcje tyłu i podniesione nieco zawieszenie dawały auto, którego nie dało się nazwać ładnym. Wyniki sprzedaży pokazały, że chętnych na te pokraki nie ma zbyt wielu. W efekcie BMW postanowiło porzucić serię 3 GT.
BMW serii 3BMW serii 3
Producent potwierdził, że nie ma w planie wypuszczenia na rynek serii 3 GT. Warto podkreślić, że w zeszłym roku serię 5 GT zastąpił model 6 GT. Ten też nie cieszy się popularnością i zgodnie z zapowiedzią obecna generacja 3 GT i 6 GT są ostatnimi przedstawicielami rodziny. Nie będziemy udawać, że taka decyzja nas nie cieszy.
BMW serii 3BMW serii 3
Klaus Frohlich szefujący BMW przyznał, że podwyższone liftbacki nie mają sensu. Klienci szukający auta, w którym siądą nieco wyżej chętniej sięgają po SUVy. I to widać w wynikach sprzedaży. Jeżeli chodzi o nową serię 3 to doczeka się ona praktycznej wersji Touring oraz Cope i Cabrio z miękkim dachem. Dwa ostatnie nadwozia zapewne zadebiutują jako seria 4.
BMW serii 3BMW serii 3BMW serii 3BMW serii 3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW serii 3 GT nie doczeka się kontynuacji. Liftbacki znikną z oferty marki