Portal V10  »  Aktualności  »  BMW i4 - nowe informacje o elektrycznym sedanie
BMW i4

BMW i4 - nowe informacje o elektrycznym sedanie

2019-11-17 - J. Kruczek     Tagi: BMW, BMW i4, Eko
BMW i4 zostało zapowiedziane w zeszłym roku i co jakiś czas ujawniane są nowe informacje na temat elektrycznego sedana. Magazyn Roadshow dotarł do nowych wieści na temat bawarskiego konkurenta Tesli Model 3.

Według publikacji BMW i4 będzie zasilane zestawem baterii o pojemności 80 kWh. Prąd zasili dwa silniki elektryczne mające oferować łączną moc 530 KM. Taka specyfikacja miałaby zapewnić przyspieszenie do setki w czasie około 4 s. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 193 km/h.
BMW i4BMW i4
BMW i4 miałby się cechować zasięgiem nawet 600 km według cyklu pomiarowego WLTP. Z wykorzystaniem szybkiej stacji ładowania 80% energii ma zostać uzupełniona w 35 minut. Elektryczny model ma gabarytami odpowiadać serii 3, ale będzie od niej znacznie cięższy. Nie wiadomo ile dokładnie będzie ważyć i4, ale sam zestaw baterii ma się cechować wagą 544 kg.
BMW i4BMW i4
BMW i4 według planu trafi do sprzedaży w 2021 roku. Producent planuje kilka wariantów, które będą sukcesywnie dołączane do oferty. Na oficjalne szczegóły elektrycznego modelu musimy jeszcze poczekać.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW i4 - nowe informacje o elektrycznym sedanie