Portal V10  »  Aktualności  »  Audi rozpoczęło produkcję Q7 w Indiach
Audi Q7

Audi rozpoczęło produkcję Q7 w Indiach

2012-11-12 - A. Ruciński     Tagi: Audi, SUV, Audi Q7, Indie
Indyjski rynek z roku na rok zwiększa swój potencjał. Nic dziwnego, że europejscy producenci lokują tam pieniądze, licząc, że za jakiś czas osiągną spory zysk. Jedną z takich firm jest Audi, które rozpoczęło właśnie produkcję Q7 w Indiach.

Niemiecki SUV będzie powstawał w nowym obiekcie Skoda VW Group Auto India stworzonym z myślą o produkowaniu pojazdów z całej grupy Volkswagena. Początkowo z fabryki wyjeżdżać będzie około 1000 sztuk Q7 rocznie, czyli tylko tyle, ile jest w stanie wchłonąć lokalny rynek. W późniejszym okresie produkcja zostanie zwiększona, a z taśm zjedzie także mniejsze Q3.

W roku 2012 Audi zwiększyło swoją sprzedaż na indyjskim rynku aż o 55%. Działa tam już 7 oficjalnych salonów marki, a do końca roku Niemcy otworzą jeszcze 18.

Gama modeli dostępnych w Indiach jest imponująca. Hindusi mogą bez problemu kupić A4, A6, A7 Sportback, A8 L, Q3, Q5, Q7, S4, RS5 Coupe, TT Coupe, R8 i R8 Spyder.źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Audi rozpoczęło produkcję Q7 w Indiach

Audi rozpoczęło produkcję Q7 w Indiach
Toolbox 2012-11-13 08:45
Jeśli Indie będą się w najbliższych latach tak rozwijać to popyt może być zbliżony do rynku Chin - obecnie chyba największego rynku motoryzacyjnego na świecie. W Chinach grupa Volkswagena jest największym europejskim producentem samochodów i pewnie to samo planują w Indiach.