Portal V10  »  Aktualności  »  Audi E-Tron - oficjalny debiut elektrycznego SUVa
Audi E-Tron

Audi E-Tron - oficjalny debiut elektrycznego SUVa

2018-09-18 - J. Kruczek     Tagi: Audi e-Tron, SUV, Audi, Eko
Audi oficjalnie zaprezentowało model E-Tron, czyli swojego pierwszego elektrycznego SUVa. Tym samym kolejny producent z czołówki marek premium otwiera swoją elektryczną rodzinę.
 
Audi E-Tron będzie pierwszym masowo produkowanym autem elektrycznym marki. Pojazd powalczy na rynku z Mercedesem EQC czy Teslą Model X. Za napęd w modelu Audi odpowiadają dwa niezależne silniki elektryczne korzystające z zasilania pochodzącego od baterii o pojemności 95 kWh.
Audi E-TronAudi E-Tron
Producent nie zdradził mocy, jaką oferują silniki. Wiadomo za to, że Audi E-Tron ma przyspieszyć do 100 km/h w czasie nieco ponad 5,5 s. Prędkość maksymalna wyniesie 200 km/h. Dzięki systemowi odzyskiwania energii zasięg Audi e-tron ma wynieść około 400 km. Producent zdradza, że 30 procent zasięgu jest zasługą właśnie energii z odzysku.
Audi E-TronAudi E-Tron
Nowy SUV ma oferować zaawansowany napęd na wszystkie koła połączony z technologiami zapewniającymi lepszą przyczepność, jak innowacyjna kontrola trakcji. Przygotowano siedem trybów jazdy na każde warunki, a zawieszenie może się automatycznie unosić i obniżać w zakresie 76 mm.
Wykorzystane baterie przy użyciu szybkich ładowarek mają się napełnić do 80 procent w 30 minut. Audi E-Tron cechuje się nadwoziem o długości 4900 mm, szerokości 1930 mm oraz wysokości 1666 mm. Sporą nowością są kamery zamiast lusterek wstecznych. Widok do tyłu będzie wyświetlany na ekranach przy drzwiach. Audi E-Tron prezentuje się całkiem dobrze i czas pokaże, czy trafi w gusta klientów. Lada moment konkurencja w segmencie będzie bardzo ciasna. Ceny mają wystartować od poziomu niespełna 75 000 dolarów.
Audi E-TronAudi E-TronAudi E-TronAudi E-TronAudi E-TronAudi E-TronDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi E-Tron - oficjalny debiut elektrycznego SUVa