Portal V10  »  Aktualności  »  Audi A6 Avant - nowoczesne kombi klasy premium
Audi A6 Avant

Audi A6 Avant - nowoczesne kombi klasy premium

2018-04-11 - J. Kruczek     Tagi: Audi A6 Avant, Audi A6, Audi
Oczywiste było, że niedługo po prezentacji nowego Audi A6 zobaczymy także wydanie kombi. Dziś swój internetowy debiut zaliczyło oficjalnie Audi A6 Avant dzięki czemu możemy zobaczyć co przygotował dla nas producent.
 
Podobnie, jak sedan zastosowano tu szeroki grill i muskularne nadwozie. Wszystkie elementy ostro zarysowano, aby nadać bardziej sportowego wyglądu. Projektanci zdecydowali też o ostrzejszym kącie opadania tylnej szyby. To ograniczyło nieco przestrzeń bagażową, ale pozwoliło uzyskać bardzo dynamiczną sylwetkę. Współczynnik oporu powietrza w nowym kombi wyniesie 0,27.
Audi A6 AvantAudi A6 Avant
Podstawowe Audi A6 Avant będzie korzystać ze świateł LED. W najwyżej notowanych wersjach znajdą się światła HD Matrix LED. Wnętrze zostało przeszczepione z sedana. I tak zegary zastąpiono 12,3-calowym ekranem, a w konsoli centralnej znajdziemy dwa ekrany: 10,1-calowy od systemu teleinformacyjnego oraz 8,6-calowy od kontroli klimatyzacji.
Audi A6 AvantAudi A6 Avant
Producent przygotował bogatą listę opcji zawierająca takie dodatki, jak wentylowane i podgrzewane fotele, wykończenie ze skóry Valcona czy z drewna. Można zamówić wyświetlacz HUD, panoramiczny szklany dach oraz 19-głośnikowy system Bang & Olufsen.
W kombi ważna jest przestrzeń bagażowa. Wiemy już, że pod sufitem nie ma wiele miejsca, ale i tak jest nieźle. Udało się wygospodarować 565 litrów pojemności z możliwością powiększenia do 1680 litrów. Kanapę składamy w proporcji 40:20:40.

Audi nie wspomniało o silnikach, jakie trafią pod maskę. Możemy jednak założyć, że A6 Avant będzie dostępny z większością silników z sedana. Opcjonalnie pojawi się możliwość wyposażenia auta w system czterech skrętnych kół. W ofercie pojawią się cztery wersje zawieszenia. Lista opcji obejmuje także wszystkie nowoczesne systemy marki. Póki co nie zdradzono szczegółów rynkowego debiutu.
Audi A6 AvantAudi A6 AvantDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Audi A6 Avant - nowoczesne kombi klasy premium

Audi A6 Avant - nowoczesne kombi klasy premium
jan.staniszek 2018-04-28 19:09
Na początku roku jeździłem rocznym modelem Audi jak akurat wypożyczałem samochód w Panek. Ogólnie to nawet miło zaskoczył mnie ten model.