Portal V10  »  Aktualności  »  Aston Martin DBX - w planach wersja coupe i przedłużana
Aston Martin DBX

Aston Martin DBX - w planach wersja coupe i przedłużana

2020-03-23 - J. Kruczek     Tagi: Aston Martin, Aston Martin DBX, SUV
Aston Martin DBX jeszcze nie zadomowił się dobrze na rynku, a już pojawiły się informacje o kolejnych wersjach brytyjskiego SUVa. Marka rozważa różne scenariusze rozwoju swojego najnowszego modelu.

Patrząc na obecne trendy można spokojnie założyć, że Aston Martin DBX będzie najlepiej sprzedającym się modelem marki. Marek Reichman z Aston Martina udzielił wywiadu magazynowi GoAuto. Jak zdradził, marka nie planuje budowy mniejszego SUVa. Myśli jednak nad nowymi wersjami nadwoziowymi, jak edycja Coupe, czy przedłużany model 7-miejscowy.
Aston Martin DBXAston Martin DBX
SUV z nadwoziem coupe mógłby podgryźć konkurencję od Audi, BMW i Mercedesa. Przedłużana wersja dała by za to możliwość budowy ultra-luksusowego SUVa. Póki co Aston Martin DBX będzie dostępny w swojej podstawowej formie. Przypomnijmy, że pod maską SUVa pracuje imponujący 4-litrowy silnik V8 od AMG o mocy 542 KM i momencie obrotowym 700 Nm. Napęd trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 9-biegowej skrzyni automatycznej. Tak zestrojony SUV ma osiągać setkę w czasie 4,5 s.
Aston Martin DBXAston Martin DBX
Aston Martin DBXAston Martin DBXAston Martin DBXAston Martin DBXDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Aston Martin DBX - w planach wersja coupe i przedłużana