Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Zatrzymany diler narkotykowy

Zatrzymany diler narkotykowy

2013-10-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
W ręce jastrzębskich policjantów wpadł 22-latek, który od kilku miesięcy trudnił się handlem narkotykami. W mieszkaniu dilera zabezpieczono łącznie blisko pół kilograma środków odurzających, o czarnorynkowej wartości ponad 23 tys. złotych. Jastrzębianin odpowie nie tylko za handel i udzielanie narkotyków, ale również za przemyt. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. Grozi mu kara 8 lat więzienia.

Zatrzymanie dilera to wynik pracy policjantów jastrzębskiej grupy antynarkotykowej. 22-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy pod koniec ubiegłego tygodnia. Był wyraźnie zdziwiony, kiedy stróże prawa zapukali do drzwi jego domu. Chociaż początkowo twierdził, że ma przy sobie tylko niewielką ilość marihuany, podczas przeszukania okazało się, że narkotyków jest znacznie więcej.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 400 gramów pochodnej amfetaminy oraz przeszło 80 gramów marihuany. Większość z nich była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Czarnorynkowa wartość środków odurzających została oszacowana na kwotę ponad 23 tys. złotych. Podczas działań ujawniono także blisko 5,5 tys. złotych, które prawdopodobnie pochodziły z przestępczego procederu.
22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, nielegalne substancje przywoził z sąsiednich Czech, dlatego oprócz handlu i nieodpłatnego udzielania narkotyków, odpowie także za przemyt. Decyzją prokuratora, jastrzębianin został objęty policyjnym dozorem. Ponadto zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 3 tys. złotych, a na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pozostałą część z ujawnionej w domu gotówki. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mg)źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Zatrzymany diler narkotykowy