Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

2013-10-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. W czasie zatrzymania przy mężczyznach ujawniono m.in. marihuanę, amfetaminę i ekstazy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w nocy z piątku na sobotę. Około północy 25-letni mężczyzna wezwał do mieszkania policjantów, którzy mieli zapobiec awanturze, jaka powstała między zgłaszającym a jego dziewczyną. Po zakończonej interwencji  policjanci patrolujący pobliski teren zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, znajdujących się przy samochodzie. Policjanci wylegitymowali napotkane osoby, których zachowanie wskazywało na to, że mogą być pod działaniem środków odurzających. Jeden z mężczyzn okazał się być zgłaszającym poprzednią awanturę domową w mieszkaniu. W czasie legitymowania przy 25- i 26-latku policjanci ujawnili marihuanę, wagę elektroniczną oraz młynek. Narkotyk był ukryty w kilku miejscach, zarówno w odzieży legitymowanych osób, jak i w pojeździe należącym do 25-latka.

W czasie zatrzymania mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Obaj pochodzą z Tarnowskich Gór. Policjanci ustalili, że 25-latek wraz ze swoim kolegą przywozili narkotyk do Mielca i nieodpłatnie częstowali nim dziewczynę 25-latka. W niedzielę mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania i udzielania środków narkotycznych. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów.
Także w sobotę w nocy, w centrum miasta policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat, którzy posiadali duże ilości narkotyków takich jak marihuana, amfetamina i ekstazy. Zatrzymanie było wynikiem pracy operacyjnej mieleckich funkcjonariuszy. Kolejnego dnia mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Wobec 31-latka sąd zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / ak)źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Zatrzymani za posiadanie narkotyków