Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Zatrzymali czterech poszukiwanych 9 listami gończymi

Zatrzymali czterech poszukiwanych 9 listami gończymi

2013-10-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci z Olsztyna, Mrągowa i Węgorzewa zatrzymali w sumie czterech poszukiwanych 9 listami gończymi. To mężczyźni, którzy muszą odpowiedzieć między innymi za kradzieże, włamania, groźby karalne, przestępstwa narkotykowe, oszustwa. Jednak mieszkańcy Warmii i Mazur nie stawili się w więzieniach. I choć poszukiwani bardzo starali się ukryć, policyjne ustalenia doprowadziły do ich zatrzymania.

Kryjówka w Anglii

Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań olsztyńskiej Komendy, dzięki międzynarodowej współpracy z funkcjonariuszami z Anglii, doprowadzili do zatrzymania dwóch mieszkańców Olsztyna. 38-letni Paweł T. poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie 5 listów gończych. Mężczyzna ukrywał się poza granicami Polski od 2006 roku. Za  kradzież z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowe musi odbyć karę 6 lat  i 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Drugi mężczyzna to 35-letni Tomasz S., który był poszukiwany przez olsztyński sąd listem gończym. Sprawca, chcąc uniknąć kary, wyjechał poza granice kraju w 2010 roku. Mieszkaniec Olsztyna ma na swoim koncie przestępstwa kradzieży, gróźb karalnych i przywłaszczenia cudzej rzeczy, za które ma zasądzoną karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności.
Obaj poszukiwani zostali 27 września br. deportowani do Polski i  w więzieniu odbywają karę pozbawienia wolności.

Kryjówka w podłodze

Dzisiaj rano mrągowscy kryminalni zapukali do jednego z mieszkań w gminie Sorkwity. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu tym przebywa poszukiwany dwoma listami gończymi 34-latek. Funkcjonariusze mieli rację. Mężczyzna schował się przed nimi w zagłębieniu podłogi w pobliżu  wieszaka z ubraniami, które go przykrywały. Jednak nie była to kryjówka doskonała, ponieważ spod ubrań wystawała ręka poszukiwanego. To natychmiast zauważyli policjanci i zatrzymali go.

Mężczyzna poszukiwany był  na podstawie dwóch listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Mrągowie i Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe. 34-latek uparcie unikał wymiaru sprawiedliwości i nie stawił się w areszcie. Arkadiusz D. miał odbyć karę 23 dni pozbawienia wolności za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz 3 miesiące tymczasowego aresztu za to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej pomógł w kradzieży.

Jeszcze dziś 34-latek zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Kryjówka w gospodarstwie

Wczoraj, kilka minut po godzinie 16.00, policjanci z węgorzewskiej komendy zatrzymali 48-latka. Mężczyzna był poszukiwany od lipca bieżącego roku nakazem doprowadzenia, a od początku września sąd wydał za Stanisławem Z. list gończy za oszustwo. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywa w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko, gdzie miał pomagać przy pracach w gospodarstwie rolnym. Jak się okazało, ustalenia były trafne. 48-latek był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zgodnie z dyspozycją sądu Stanisław Z. zostanie doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał kare blisko dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / ak)źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Zatrzymali czterech poszukiwanych 9 listami gończymi