Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Rozbita grupa złodziei aut

Rozbita grupa złodziei aut

2008-12-30 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci z Legnicy zatrzymali sześć osób, które trudniły się kradzieżami aut w całym kraju. Samochody były rozbierane, a ich części sprzedawane poprzez ogłoszenia w prasie motoryzacyjnej i Internecie. Za te przestępstwa zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Policjanci z Legnicy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w momencie próby kradzieży samochodu na terenie sąsiedniego powiatu. Sprawcy posługiwali się specjalistycznym urządzeniem pozwalającym wyłączyć standardowe zabezpieczenia samochodów i uruchomić silnik pojazdu.

Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym kilkadziesiąt innych usiłowań i kradzieży samochodów. Policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby. Okazało się, że auta były kradzione wyłącznie na części, które złodzieje sprzedawali następnie za pośrednictwem ogłoszeń w prasie motoryzacyjnej i w Internecie, a tzw. „niechodliwe” części oraz numery rejestracyjne były przez nich zatapiane.

Do chwili obecnej policjanci udowodnili podejrzanym 60 usiłowań i kradzieży samochodów w całym kraju. Czterech zatrzymanych trafiło do aresztu na 3 miesiące.źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rozbita grupa złodziei aut