Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Poszukiwany ENA wpadł w Manchesterze

Poszukiwany ENA wpadł w Manchesterze

2013-10-02 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Dzięki informacjom uzyskanym przez policjanta z cieszyńskiej komendy, wpadł 27-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany na terytorium Wielkiej Brytanii przez funkcjonariuszy biura Interpolu, a następnie deportowany do naszego kraju. Teraz najbliższe lata spędzi za więziennymi murami. W minionym miesiącu policjanci z Cieszyna zatrzymali łącznie 10 osób poszukiwanych listami gończymi, w tym dwie Europejskim Nakazem Aresztowania.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy tylko we wrześniu zakończyli 9 postępowań w sprawie osób poszukiwanych listami gończymi. Jeden z nich został namierzony przez stróżów prawa z wiślańskiego komisariatu. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj obywatele Czeskiej Republiki. Jeden z nich był poszukiwany przez cieszyński sąd. Drugiego poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania policjanci przekazali do zakładu karnego w Czechach.

Kolejny poszukiwany ENA wpadł w Wielkiej Brytanii. Namierzył go tam jeden z policjantów z cieszyńskiej policji pracujący w zespole poszukiwań. Dzięki jego zaangażowaniu i wnikliwie przeprowadzonej pracy operacyjnej mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany. 27-latek był poszukiwany trzema listami gończymi od 2007 roku. Cieszynianin ma na swoim koncie m.in. przestępstwa przeciwko mieniu. Policjant przekazał informacje do Wydziału Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych BMWP KGP. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca jego pobytu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny przez Biuro Interpolu w Manchesterze. 27-latka przekonwojowano samolotem i przekazano polskim policjantom. Od razu trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę więzienia.
(KWP w Katowicach / mg)

 źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Poszukiwany ENA wpadł w Manchesterze