Portal V10  »  Co na drogach, z ostatniej chwili  »  Policjanci i księża na drodze

Policjanci i księża na drodze

2015-07-28 - KGP     Tagi: Co na drogach
W związku ze świętem patrona kierowców św. Krzysztofem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z księżmi z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja prowadzili działania prewencyjne związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzali kontrolę drogową i przypominali o przestrzeganiu przepisów prawnych obowiązujących kierowców natomiast ksiądz przywoływał ,,kodeks etyczny", o którym powinien pamiętać każdy prowadzący pojazd. Wszystkie osoby otrzymały od duchownych obrazek ze świętym Krzysztofem. Tegoroczna akcja jest wynikiem wieloletniej współpracy bolesławieckich duszpasterzy i policjantów. W związku z obchodami święta patrona kierowców duchowni z bolesławieckiej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja po raz kolejny do wspólnych działań zaprosili funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Pierwsza część podjętych działań polegała na wspólnym patrolu poruszającym się po drogach powiatu bolesławieckiego. Zadania były podzielone, policjanci przeprowadzali kontrolę drogową i przypominali o przestrzeganiu przepisów prawnych obowiązujących kierowców natomiast ksiądz przywoływał ,,kodeks etyczny", o którym powinien pamiętać każdy prowadzący pojazd oraz wręczał obrazek ze świętym Krzysztofem patronem kierowców.

Drugim elementem składającym się na wspólne działania było spotkanie profilaktyczne pn. ,,Stop piratom drogowym" prowadzone przez funkcjonariusza bolesławieckiej drogówki i księdza Artura. Policjant mówił o zagrożeniach w ruchu drogowym, gdzie szczególną część poświęcono przywilejom i obowiązkom pieszych na drodze.źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Policjanci i księża na drodze