Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Policja rozpracowała grupę złodziei samochodowych

Policja rozpracowała grupę złodziei samochodowych

2013-10-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu rozpracowali grupę czterech mężczyzn, którzy zajmowali się kradzieżami i sprzedażą samochodów i części motoryzacyjnych. W tzw. dziupli kryminalni znaleźli cztery skradzione auta i liczne części. Straty sięgają 100 tysięcy złotych.

W miniony czwartek grupa policjantów zajmująca się ściganiem złodziei samochodów wkroczyła na teren jednej z posesji w Przeźmierowie. Tam zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się rozkręcaniem, a następnie sprzedażą kradzionych aut. Następnego dnia zatrzymano dwóch kolejnych. To złodzieje, którzy kradli pojazdy i dostarczali je na miejsce rozbiórki. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Realizacja sprawy to wynik intensywnych działań operacyjnych. W trakcie przeszukania posesji śledczy znaleźli cztery samochody grupy VW skradzione w ciągu ostatniego miesiąca. Dwa z nich skradziono na terenie Zielonej Góry, a dwa w powiecie poznańskim. Jeden z samochodów był już całkowicie rozkręcony, a części przygotowane do sprzedaży. Oprócz samochodów policjanci zabezpieczyli szereg silników i innych części motoryzacyjnych, a także dowody, że w tym miejscu rozkręcono co najmniej 9 aut. Straty szacowane są na ponad 100 tysięcy złotych.

Całość działań nadzorował Prokurator z Prokuratury Rejonowej Poznań – Grunwald, który po przedstawieniu podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem oraz paserstwa zastosował wobec nich dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.
(KWP w Poznaniu / ak)

Ocena tekstu:źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Policja rozpracowała grupę złodziei samochodowych