Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Podejrzani o włamanie do jubilera w rękach policji

Podejrzani o włamanie do jubilera w rękach policji

2013-10-02 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci z Opola i Praszki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do zakładu jubilerskiego w centrum Praszki. Skradli ponad 1,6 kg wyrobów jubilerskich o wartości około 310 tysięcy złotych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 22 na 23 września w Praszce sprawcy włamali się do jednego ze sklepów jubilerskich w centrum miasta. Następnie z gablot skradli ponad 1,6 kg różnych wyrobów jubilerskich, których wartość pokrzywdzony oszacował na ponad 310 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia po południu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komisariatu Policji w Praszce ujęli pierwszego ze sprawców. 27-letni mieszkaniec Opola został zatrzymany w pieszym pościgu na terenie Lublińca. Ścigany przez funkcjonariuszy mężczyzna odrzucił foliową torbę. Jak się później okazało, znajdowała się w niej skradziona biżuteria. Zatrzymany 27-latek został umieszczony w policyjnym areszcie.
Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je właścicielowi. Kryminalni zajmujący się tą sprawą wytypowali drugiego z domniemanych sprawców i następnego dnia po włamaniu zatrzymali go na jednej z opolskich ulic. Wspólnikiem okazał się 41-letni mieszkaniec Opola. Podejrzewany mężczyzna również trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oleskiej komendy.

Materiał dowodowy zebrany przez prowadzących tę sprawę funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, podejrzani mogą mieć również związek z podobnymi kradzieżami na terenie Opolszczyzny. Sąd zastosował wobec 27-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt jego 41-letni wspólnik został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Podejrzanym grozi kara do 10-lat pozbawienia wolności.
(KWP w Opolu / mg)

pobierz film - 1.63 MBźródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Podejrzani o włamanie do jubilera w rękach policji