Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Kontynuacja współpracy szkoleniowej z partnerami mołdawskimi w ramach instrumentu TAIEX

Kontynuacja współpracy szkoleniowej z partnerami mołdawskimi w ramach instrumentu TAIEX

2013-10-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
W dniach 23 - 27 września dwóch przedstawicieli Policji przeprowadziło misję ekspercką do Kiszyniowa z zakresu kynologii policyjnej w ramach unijnego instrumentu pomocy technicznej TAIEX. Wyjazd był bezpośrednią kontynuacją i rewizytą wcześniejszego spotkania, które miało miejsce w Polsce. Koordynację obu przedsięwzięć zapewniło Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach – mł. insp. Marek Hańczuk oraz młodszy wykładowca Zakładu -  asp. sztab. Jerzy Kobylarz udali się na zaproszenie strony mołdawskiej z czterodniową wizytą, która miała na celu kontynuację wymiany doświadczeń zapoczątkowanej w połowie br.  polscy eksperci zapoznali się na miejscu z uwarunkowaniami codziennej pracy i systemem szkolenia przyjętym w instytucji beneficjenta. Praktyczna forma spotkań pozwoliła na przekazanie wiedzy przedstawicieli ZKP CSP w Legionowie szerokiej grupie odbiorców.

Polscy eksperci w porozumieniu z mołdawskimi partnerami przygotują report z rekomendacjami nt. dalszego rozwoju Zarządu Kynologii Głównego Inspektoratu Policji Republiki Mołdawii oraz analizę zapotrzebowań szkoleniowych i sprzętowych beneficjenta, które zostaną przedłożone służbom Komisji Europejskiej.
Warto podkreślić, że Policja nawiązuje coraz ściślejszą współpracę z instytucjami z krajów kandydujących i sąsiedzkich w ramach TAIEX  (krajowy punkt koordynacyjny znajduje się w Wydziale Współpracy Pozaoperacyjnej BMWP KGP). Instrument ten oprócz misji eksperckich oraz wizyt studyjnych umożliwia również finansowanie udziału polskich ekspertów w warsztatach i seminariach prowadzonych w krajach trzecich.

(źródło: BMWP KGP)
 źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kontynuacja współpracy szkoleniowej z partnerami mołdawskimi w ramach instrumentu TAIEX