Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Handlował bronią - został zatrzymany

Handlował bronią - został zatrzymany

2013-10-02 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci z Woli na jednym z bazarów ujawnili i zabezpieczyli 117 sztuk broni długiej i krótkiej, karabin maszynowy typu Maxim PM oraz amunicję. Broń znajdowała się w samochodzie handlującego na targowisku mężczyzny. Bogdan U. nie miał wymaganego zezwolenia. Zabezpieczona broń i amunicja zostanie przekazana do badań do laboratorium kryminalistycznego, a 50-latek odpowie za jej nielegalne posiadanie.

Funkcjonariusze z zespołu wywiadowczego wolskiej komendy w czasie kontroli jednego z bazarów zauważyli mężczyznę oferującego do sprzedaży pokaźną kolekcję broni. Policjanci postanowili skontrolować broń pod kątem jej legalności. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada na nią żadnych wymaganych dokumentów. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście sztuk broni krótkiej i długiej oraz 40 tysięcy złotych, które Piotr U. miał przy sobie.

To niecodzienne odkrycie dało początek dalszym działaniom policjantów z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu zajmuje się sprzedażą broni, a do Warszawy przyjechał z województwa małopolskiego. W samochodzie, którym podróżował. zatrzymany ujawnili kolejne jednostki broni. Policjanci postanowili również skontrolować mieszkanie zatrzymanego. W przeszukaniu wzięli udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Grunwald. Mundurowi zabezpieczyli karabin maszynowy typu Maxim PM oraz amunicję do broni palnej - 37 nabojów.
Broń niebawem trafi do badań balistycznych w laboratorium kryminalistycznym. Wczoraj w prokuraturze Piotr U. usłyszał dwa zarzuty: posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Prokurator zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że broń palna może zostać pozbawiona w sposób trwały cech użytkowych przez uprawnionego przedsiębiorcę, zgodnie ze specyfikacją techniczną określającą szczegółowo sposób pozbawiania cech użytkowych danego rodzaju, typu i modelu broni, wydaną przez jednostkę uprawnioną i zatwierdzoną do potwierdzania pozbawienia broni palnej cech użytkowych.

Uprawnionym przedsiębiorcą do pozbawiania cech użytkowych jest przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarcza w zakresie wytwarzania broni, w rozumieniu ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicja oraz wyrobami i technologia o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. Nr 67, poz. 679, ze zm.).

(KSP / mg)

Ocena tekstu:źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Handlował bronią - został zatrzymany