Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Bilans dwóch dni Wszystkich Świętych

Bilans dwóch dni Wszystkich Świętych

2008-11-02 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
W piątek i sobotę policjanci w całym kraju zanotowali 334 wypadki drogowe, w których zginęły 32 osoby, a 421 zostało rannych. Co zatrważające policjanci zatrzymali w tym czasie 974 nietrzeźwych kierujących - takie są dane wstępne świątecznego weekendu. Dziś powroty - apelujemy jeszcze raz do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i ostrożną jazdę. W niektórych regionach kraju występują gęste mgły.Policjanci podsumowali wstępnie miniony piątek i sobotę.

Dzień liczba wypadków ofiary śmiertelne ranni nietrzeźwi kierujący 31.10.2008 197 18 229 478 01.11.2008 137 14 192 496 Razem:
334 32 421 974

Funkcjonariusze w całym kraju apelują ponownie o rozsądek i zachowanie ostrożności na drodze podczas powrotów z cmentarzy. W niektórych rejonach Polski nad ranem były mgły, które utrudniały jazdę.

Ruch na drogach, zwłaszcza w dużych miastach i w okolicach cmentarzy, zwiększa się z godziny na godzinę. Jednak największego jego nasilenia należy się spodziewać wieczorem, gdy jak co roku rozpoczną się powroty do domów.
Na drogach krajowych, dojazdowych do miast, w okolicach cmentarzy i kościołów jest więcej policjantów - ponad 10 tys. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

W ramach policyjnej akcji "Znicz" funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Patrolują też, razem ze strażnikami miejskimi, okolice cmentarzy, targowisk i dworce.źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bilans dwóch dni Wszystkich Świętych