Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Adwokat podejrzany o oszustwa zatrzymany

Adwokat podejrzany o oszustwa zatrzymany

2013-10-02 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci zatrzymali nieuczciwego adwokata, podejrzanego o przejęcie od swoich klientów prawie 2 milionów złotych. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Policjanci prowadzący sprawę przypuszczają, że pokrzywdzonych może być więcej. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który - reprezentując swoich klientów w sądzie cywilnym - oszukiwał ich, wyłudzając od nich należne im pieniądze. Proceder był prosty – adwokat w finalnym etapie prowadzonych spraw m.in. podawał w sądzie swój numer konta bankowego zamiast konta reprezentowanej strony i pieniądze należne klientom nigdy do nich nie trafiały. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wyłudzenia w ten sposób blisko 2 milionów złotych.

Wiele wskazuje jednak na to, że pokrzywdzonych może być więcej, a kwota wyłudzenia znacznie wyższa. Dlatego małopolska policja apeluje o  zgłaszanie się osób, które miały do czynienia z podobnym procederem i mogły zostać oszukane w ten sposób.  Adwokat ten najczęściej reprezentował osoby, które dochodziły przed sądem roszczeń za działki przejęte pod budowę autostrady oraz w sprawach kupna - sprzedaży nieruchomości. 
Osoby pokrzywdzone mogą zgłaszać się do policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24 (tel. 12 61 52 650).

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód.

(KWP w Krakowie / mg)źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Adwokat podejrzany o oszustwa zatrzymany