Portal V10  »  Aktualności  »  Właściciel pierwszego Chevroleta Corvette C8 nie będzie nim jeździć
Chevrolet Corvette C8

Właściciel pierwszego Chevroleta Corvette C8 nie będzie nim jeździć

2020-01-27 - J. Kruczek     Tagi: Chevrolet Corvette, Chevrolet Corvette C8, Chevrolet, Amerykańskie
Pierwszy produkcyjny Chevrolet Corvette C8 został sprzedany kilka dni temu za zawrotną cenę 3 milionów dolarów. Zwycięzcą charytatywnej aukcji okazał się amerykański kolekcjoner i właściciel stajni NASCAR, Rick Hendrick.

Teraz gdy emocje po aukcji ucichły właściciel pierwszego egzemplarza Corvette C8 zdradził kilka ciekawostek. Przede wszystkim Hendrick nie ma zamiaru jeździć swoją imponującą zdobyczą. Pierwsza Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem zostanie przetransportowana do Hendrick Heritage Center w Charlotte. Auto zasili pokaźną kolekcję niemal 210 najrzadszych aut świata. W kolekcji znajduje się między innymi 120 różnych Corvette.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8
Corvette C8 stanie w kolekcji i nie będzie użytkowana. Jak podkreśla kolekcjoner jest to zbyt cenny i wyjątkowy samochód, aby nim jeździć. Jak zdradza był zaskoczony zainteresowaniem kolekcjonerów w czasie aukcji. Spodziewał się dużej ilości licytujących, ale walka okazała się bardziej zażarta niż zakładał. Samochód został zakupiony za 3 mln dolarów i ta kwota była bliska limitu jaki sobie postawił Hendrick.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8
Przypomnijmy, że cały dochód z aukcji zasili fundację zajmującą się podnoszeniem standardu edukacji dzieci w Detroit. Miasto od lat przeżywa poważny upadek związany z masowym zamykaniem zakładów motoryzacyjnych, z których żyli niemal wszyscy mieszkańcy.
Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Chevrolet Corvette C8Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Właściciel pierwszego Chevroleta Corvette C8 nie będzie nim jeździć