Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen straci 3000 euro na każdym egzemplarzu I.D Hatchback
Volkswagena I.D Hatchback

Volkswagen straci 3000 euro na każdym egzemplarzu I.D Hatchback

2019-04-30 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen I.D., Volkswagen I.D. Hatchback, Volkswagen, Eko
Producenci rzucili się na samochody elektryczne. Każdy koncern chce szybko zalać rynek pojazdami ekologicznymi, ale takie postępowanie początkowo nie będzie zbyt dochodowe. Wręcz przeciwnie firmy na starcie sporo dopłacą do elektrycznego boomu.

Magazyn Auto Motor & Sport opublikował artykuł dotyczący Volkswagena I.D Hatchback. Skupił się on na szacowanych stratach na pierwszym masowym EV niemieckiego koncernu. Wynika z niego, że Volkswagen straci na każdym egzemplarzu około 3000 euro.
Volkswagena I.D HatchbackVolkswagena I.D Hatchback
Podstawowa wersja Volkswagena I.D Hatchback ma kosztować 29 990 euro. Według szacunków pierwsze dochody ze sprzedaży elektrycznego hatchbacka koncern może odnotować dopiero w 2025 roku. Zakładając, że model zostanie ciepło przyjęty i klienci faktycznie chętnie będą kupowali elektryczne auta.
Volkswagena I.D HatchbackVolkswagena I.D Hatchback
Volkswagen powinien przez ten czas nadrabiać straty finansowe na modelach z konwencjonalnymi napędami. Te ciągle są bardzo popularne i zasypanie rynku elektrykami prędko tego nie zmieni.

Volkswagen I.D Hatchback w wersji podstawowej ma oferować baterie o pojemności 48 kWh. Pozwolą one na pokonanie około 321 km. Wcześniej na rynek trafi model w średniej wersji z bateriami 62 kWh i zasięgiem 450 km. Jego cena ma wynieść 39 000 euro. W planach jest też topowy wariant z bateriami 80 kWh i zasięgiem 600 km. Cena na razie nie jest znana.
Volkswagena I.D HatchbackVolkswagena I.D HatchbackDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen straci 3000 euro na każdym egzemplarzu I.D Hatchback