Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen planuje zredukowanie ilości minivanów w ofercie
Volkswagen Touran

Volkswagen planuje zredukowanie ilości minivanów w ofercie

Volkswagen posiada obecnie w ofercie trzy minivany, ale to się może już niedługo zmienić. Mimo iż Golf SportsVan, Touran i Sharam cieszą się ciągle sporą popularnością i przynoszą zyski to marka nie widzi sensu sprzedawania tak wielu minivanów w dobie popularności crossoverów i SUVów.
Volkswagen TouranVolkswagen Touran
Arno Antlitz szefujący działowi finansowemu marki udzielił wywiadu, w którym ujawnił, że Volkswagen rozważa pozbycie się z oferty jednego minivana. Na razie nie wiadomo, który model zostanie skasowany. Przedstawiciel firmy zdradził, że marka musi się przyjrzeć dokładnie sytuacji i zdecydować, którego minivana nie potrzebuje.
Volkswagen TouranVolkswagen Touran
Największą popularnością cieszy się Touran ze sprzedażą 69 814 sztuk w 2019 roku. Jednak jego sprzedaż spadła o 14%. Sprzedaż Golfa SportsVana spadła o 26% i wyniosła 40 215 egzemplarzy w 2019 roku. Najmniej, bo 20 854 sztuk, sprzedano Sharanów. Z drugiej strony sprzedaż wzrosła o 1,7%. Takie wyniki wypadają bardzo słabo w zestawieniu z SUVami. Wygląda więc na to, że lada moment dowiemy się, który z minivanów nie otrzyma następcy.
Volkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranVolkswagen TouranDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen planuje zredukowanie ilości minivanów w ofercie