Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen ID. R w specjalnych barwach na chińskie wyzwanie
Volkswagen ID. R

Volkswagen ID. R w specjalnych barwach na chińskie wyzwanie

2019-08-10 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, Rekordy, Eko, Volkswagen I.D., Volkswagen I.D. R
Volkswagen przygotowuje prototyp ID. R do próby bicia kolejnego rekordu. Producent tym razem ma zamiar zaatakować trasę w kraju, gdzie pojazdy elektryczne zalewają drogi. ID.R ma wykonać szybki podjazd znaną drogą w Tianmen prowadzącą do Bramy Nieba.

Volkswagen ID. R zmierzy się z 10-kilometrową trasą zawierającą 99 nawrotów. Trasa w górach Tianmen jest uznawana za jedną z najtrudniejszych górskich dróg i przyciąga uwagę milionów turystów każdego roku. Droga zaczyna się na wysokości 200 metrów nad poziomem morze i wspina się na wysokość 1300 m. Trasa jest zamknięta dla regularnego ruchu.
Volkswagen ID. RVolkswagen ID. R
Specjalnie na tę okazję prototyp otrzymał zupełnie nowe czerwono-czarne malowanie. Ma ono obrazować kolejny wielki krok na drodze rozwoju elektrycznej motoryzacji. Dla Volkswagena ID. R będzie to kolejny ważny rekord po rewelacyjnych wynikach na Pikes Peak, Nurburgringu oraz w Goodwood. Podjazd do Bramy Nieba ma mieć miejsce we wrześniu. Do tej pory nie ma oficjalnego rekordu trasy, choć kilku producentów miało okazję wystawić na tej drodze swoje maszyny.
Volkswagen ID. RVolkswagen ID. R
Volkswagen ID. RVolkswagen ID. RDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen ID. R w specjalnych barwach na chińskie wyzwanie