Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen ID 4 będzie pierwszym sportowym autem EV marki
Volkswagen ID 4

Volkswagen ID 4 będzie pierwszym sportowym autem EV marki

2020-03-23 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, Volkswagen I.D., Volkswagen ID 4, Eko
Volkswagen planuje stworzyć rodzinę sportowych modeli elektrycznych. Auta mają być opatrzone przydomkiem GTX, a pierwszym modelem z nowej rodziny będzie oczywiście SUV.

Matthias Rabe pełniący funkcję technologicznego szefa Volkswagena zdradził w wywiadzie z magazynem Autocar, że firma wybrała model ID 4 na pierwszą sportowa maszynę EV marki. Według przedstawiciela marki wybór ID 4 jest jedynym słusznym, ponieważ to ID 4 będzie posiadać napęd na wszystkie koła i układ z dwoma silnikami elektrycznymi, co daje duży potencjał.
Volkswagen ID 4Volkswagen ID 4
Bądźmy jednak szczerzy i wybór SUVa ma raczej finansowe powody, a nie tkwiące w chęci stworzenia rasowego auta sportowego. Modele oznaczone jako GTX nie będą konkurencją dla aut GTI, ponieważ mają celować w inny typ klienta.

Volkswagen ID 4 w standardowej wersji ma oferować jeden silnik elektryczny na tylnej osi i moc około 200 KM. Droższe warianty będą posiadać dwie jednostki napędowe i moc około 300 KM. Kolejnym pojazdem z rodziny GTX ma być ID 5, czyli SUV z nadwoziem coupe. Na pytanie o ID 3 GTX, Rabe stwierdził tylko, że to mógłby być fantastyczny samochód sportowy.
Volkswagen ID 4Volkswagen ID 4Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Volkswagen ID 4 będzie pierwszym sportowym autem EV marki

Volkswagen ID 4 będzie pierwszym sportowym autem EV marki
Filipek 2020-03-25 22:03
Wymyślają i wymyślają, a tych elektryków i tak nikt nie chce bo są za drogie. Ja mam korando 2.2 z 178 KM na ropę, bo właśnie taki napęd pasuje mi najbardziej do suva. Te dziwne elektryczne wymysły nie są mi potrzebne