Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen ID 3 - producent ma poważny problem z oprogramowaniem?
Volkswagen ID 3

Volkswagen ID 3 - producent ma poważny problem z oprogramowaniem?

2019-12-22 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen I.D., Volkswagen ID 3, Volkswagen, Eko
Volkswagen ID 3 ma być pierwszym wielkim krokiem popularnej marki w stronę elektryfikacji. Kompaktowy samochód elektryczny ma być Golfem przyszłości, ale wygląda na to, że firma zaliczyła dość pechowy start produkcji.

Niemieckie media donoszą, że pierwsza partia wyprodukowanych egzemplarzy posiada potężny problem z oprogramowaniem. Nie ujawniono o jaki problem chodzi, ale mówi się, że system auta jest niekompletny, a co za tym idzie samochody są chwilowo bezużyteczne. Wszystkie egzemplarze wyprodukowane od początku listopada trafiły na parkingi gdzie oczekują na aktualizację.
Volkswagen ID 3Volkswagen ID 3
Nieoficjalne źródła mówią, że aktualizacji będzie wymagało około 10 000 pojazdów. Stosowne oprogramowanie ma zostać wgrane wiosną 2020 roku, na krótko przed uruchomieniem dostaw. Pozostałe 20 000 egzemplarzy powstałe po wykryciu błędu prawdopodobnie również będą wymagać aktualizacji. W tym wypadku jednak obejdzie się wgraniem oprogramowania drogą on-line, ponieważ część problemu została wyeliminowana. Volkswagen ID 3 ma w dużej mierze wyróżniać się zaawansowanym systemem i wpadka w tym temacie jest faktycznie poważną sprawą. Mimo to problemy powinny zostać rozwiązane nim auta trafią do klientów.
Volkswagen ID 3Volkswagen ID 3
Volkswagen ID 3Volkswagen ID 3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen ID 3 - producent ma poważny problem z oprogramowaniem?