Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen ID 3 - problem z oprogramowaniem opóźni premierę?
Volkswagena ID 3

Volkswagen ID 3 - problem z oprogramowaniem opóźni premierę?

2020-02-29 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, Volkswagen I.D., Volkswagen ID 3, Eko
Końcem zeszłego roku pojawiły się informacje jakoby Volkswagen miał problem z oprogramowaniem modelu ID 3. Teraz niemiecki magazyn Manager Magazin donosi, że skala problemu jest naprawdę duża i może doprowadzić do nawet rocznego opóźnienia premiery.

Manager Magazin twierdzi, że tego lata może nie dojść do premiery Volkswagena ID 3. Według publikacji kierowcy testowi donoszą o nawet 300 błędach dziennie wyłapywanych w oprogramowaniu samochodu. W próbę naprawienia oprogramowania zaangażowano już przeszło 10 000 techników.
Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3
Niestety problemem jest rzekomo architektura systemu, który był opracowywany na szybko, aby błyskawicznie zmienić portfolio producenta na ekologiczne. Póki co Volkswagen nie potwierdza doniesień o problemach. Jeżeli te się potwierdzą, a marka nie zdoła opracować poprawionego systemu to może dojść do dość kosztownej porażki. ID 3 był częścią planu sprostania limitom flotowych emisji spalin, a więc koncern może zapłacić kary za wyjście poza limity. Co więcej opóźniona premiera może zaszkodzić sprzedaży, a jak donosił Manager Magazin już ponad 20 000 egzemplarzy z uszkodzonym oprogramowaniem stoi na parkingach firmy. Czas pokaże, czy te doniesienia okażą się prawdziwe.
Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3
Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3Volkswagena ID 3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen ID 3 - problem z oprogramowaniem opóźni premierę?