Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Golf R Cabrio bez grama kamuflażu
Volkswagen Golf R Cabrio

Volkswagen Golf R Cabrio bez grama kamuflażu

2012-08-25 - A. Ruciński     Tagi: Volkswagen, Volkswagen Golf, Volkswagen Golf R, Volkswagen Golf R Cabrio, Cabrio
Już za kilkanaście dni ujrzymy zupełnie nową, siódmą generację Volkswagena Golfa. Pamiętajmy jednak, że szóstka nie zniknie jeszcze z rynku, gdyż Niemcy mają dla nas niespodziankę w postaci jej mocnej, odkrytej odmiany.

Golf R Cabrio bazujący na szóstej generacji kompaktu z Wolfsburga przechodzi właśnie ostatni testy. Volkswagen nie kwapi się nawet do kamuflowania nadwozia - sfotografowane niedawno egzemplarze testowe nie miały nic do ukrycia. Auto wygląda bardzo dobrze i praktycznie nie odbiega od konceptu pokazanego jakiś czas temu. Delikatne ospojlerowanie, spore felgi i dwie końcówki wydechu zdradzają, że mamy do czynienia z najmocniejszym wariantem.

Pod maskę otwartej R-ki trafi doładowane, czterocylindrowe 2,0 generujące około 270 KM mocy. Przypominamy, że napęd będzie realizowany przy pomocy wszystkich, czterech kół, co zapewni doskonałą przyczepność podczas przyspieszania. Sprint 0-100 km/h powinien zająć Cabrio R około 6 sekund. Oficjalna premiera mocnego Golfa bez dachu nastąpi jeszcze w tym roku.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Volkswagen Golf R Cabrio bez grama kamuflażu

Volkswagen Golf R Cabrio bez grama kamuflażu
umar77 2012-08-27 19:18
Wygląda pieknie, wyniki równie dobre, będzie ciekawa opcja dla lubiących wolność z szybkością, na pierwszy rzut oka z przodu przypomina Scirocco
Volkswagen Golf R Cabrio bez grama kamuflażu
pasazerka 2012-08-27 22:43
Ja tam bardzo na technice się nie znam, ale autko mi się podoba. Chętnie siądę na prawym siedzeniu i poczuje wiatr we włosach w tym 270 pojeździe.