Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Golf GTI - wersja Adidas debiutuje na Worthersee Tour
Nowy Volkswagen Golf GTI Adidas

Volkswagen Golf GTI - wersja Adidas debiutuje na Worthersee Tour

2010-05-14 - K. Spychalski     Tagi: Volkswagen, Volkswagen Golf, Edycje specjalne, Volkswagen Golf GTI, Hatchback
Nad austriackim jeziorem Worthersee Volkswagen zaprezentował nową, specjalną wersję Golfa GTI. Niestandardowa odmiana, zaprojektowana we współpracy z firmą Adidas, już w czerwcu trafi do europejskich salonów sprzedaży.

Volkswagen Golf VI GTI - pierwsza jazda testowa
Jak informuje niemiecka marka, nowe auto łączy w sobie trzy najbardziej rozpoznawalne symbole Niemiec - nazwy „Volkswagen”, „GTI” oraz „Adidas”. Choć pod maską specjalnego modelu pracuje standardowy silnik 2.0/210 KM, w aucie nie zabrakło modernizacji nadwozia i wnętrza. Z zewnątrz Golf GTI Adidas wyróżnia się 18-calowymi, polerowanymi alufelgami, specjalnymi emblematami umieszczonymi na słupkach B, standardowymi bi-ksenonowymi reflektorami (z lampami doświetlającymi zakręty) i światłami tylnymi z diodami LED.W odróżnieniu od części zewnętrznej, wewnątrz zmiany widać już na pierwszy rzut oka. Kabina pasażerska Golfa GTI zyskała sportowe fotele o czarno-czerwonej kolorystyce, nowe listwy progowe, elementy ozdobne wykonane z aluminium oraz zmienione dywaniki. W wersji z przekładnią DSG pojawił się ponadto uchwyt zmiany biegów przypominający kształtem piłeczkę tenisową.
Na nabywców czekać będą cztery warianty kolorystyki zewnętrznej - „Candy White”, „Black Uni”, „Tornado Red” i „Oryx White”. Golf GTI w wersji Adidas oferowany będzie jako 3- i 5-drzwiowy hatchback.źródło: Carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Volkswagen Golf GTI - wersja Adidas debiutuje na Worthersee Tour

Volkswagen Golf GTI - wersja Adidas debiutuje na Worthersee Tour
Toolbox 2010-05-16 08:27
Sam pomysł nazwania limitowanej serii Golfa GTI Adidas mi się nie podoba (jakby umacniał mit Golfa dla dresiarza ;-) ale rozumiem że taki mit dotyczy głównie polski i w cywilizowanej części europy problem nie występuje, Natomiast bardzo podobają mi się te 19 calowe felasie mmm.