Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
Volkswagen Golf VI GTI

Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"

2010-03-16 - K. Spychalski     Tagi: Volkswagen, Volkswagen Golf, Volkswagen Golf GTI, Hatchback
Jak poinformował magazyn China Daily, Volkswagen zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć produkcję Golfa GTI w Chinach. Egzemplarze z etykietą „Made In China” nie wyjadą jednak poza granice kraju.


„Wielkość sprzedaży nie jest istotna w przypadku Golfa GTI. Najważniejsze, że możemy produkować samochody sportowe w Chinach” - powiedział Winfried Vahland, prezes Volkswagen Group China. Przedstawiciel niemieckiej marki podkreślił, że 80 % komponentów produkowanych będzie na miejscu. Chiński zarząd Volkswagena oczekuje, że wariant GTI stanowić będzie 10 procent sprzedaży gamy modelowej Golfa. „Golf GTI to emocjonujący samochód przeznaczony dla kierowców w wieku 25 - 30 lat” - powiedział Vahland dla China Daily.Sportowy wariant kompaktowego hatchbacka to nie pierwszy i nie ostatni model przeznaczony na rynek chiński. Volkswagen zamierza jak najlepiej wykorzystać potencjał dynamicznie rozwijającego się sektora motoryzacyjnego.
Szósta już generacja Golfa GTI została wyposażona w 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem generujący 211 KM i 280 Nm. Niemiecki hot-hatch osiąga pierwszą „setkę” po 6,9 sekundy i potrafi rozpędzić się do 240 km/h.źródło: autoevolution; video: MotoTUBE

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
6

Komentarze do:

Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"

Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
84did 2010-03-16 12:49
w chinach jest takie prawo ze jesli producen nie wyprodukuje tam auta to nie moze go tam sprzedac... tak robia wszystkie europejskie koncerny... a potem chinczycy kopiuja projekty europejskich samochodow...
Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
Prix 2010-03-16 19:57
Tego to nie wiedziałem. O ile wizualnie GTI może i skopiują to technologicznie trudniej by im było. Takie rozwiązania jak TSI czy DSG - wątpię. Dwusprzęgłowe skrzynie kolejne firmy wprowadzają, ale jak na razie do DSG im trochę brakuje.
Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
Toolbox 2010-03-21 06:45
Ciekawe jaka będzie cena GTI na rynku chińskim jeśli planują sprzedawać aż 10% wersji GTI. Pewnie chinole będą miały handicap przy zakupie ;-(
Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
ja21 2010-03-21 22:15
Technologicznie będzie ciężko, wizualnie może i tak ale i tak nie będzie to 100% VW ;-) Cena może być specyficzna, bo rynek Chiński jest specyficzny.
Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
Prix 2010-05-04 21:38
Tam VW idą jak ciepłe bułeczki. Planują wybudować 2 nowe fabryki za ponad 1,5mld $. W tej chwili nie dają już rady produkując ponad 500tyś. szt. Planują 2 mln szt. Pewnie będą tańsze. Tańsza siła robocza, niższy koszt.
Easy
Volkswagen Golf GTI w wersji "Made in China"
Easy 2010-05-04 21:55
Ogólnie będzie tak samo jak z VW w Brazylii, które są kiepsko wykonane.