Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Golf GTI - ósma generacja zadebiutuje w Genewie?
Volkswagen Golf VIII

Volkswagen Golf GTI - ósma generacja zadebiutuje w Genewie?

2020-01-19 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen Golf GTI, Volkswagen Golf, Volkswagen
Volkswagen pokazał najnowszego Golfa zaledwie trzy miesiące temu, a już rozważa debiut wersji GTI. Przynajmniej magazyn Autocar dotarł do informacji mówiących, że sportową wersję niemieckiego kompaktu zobaczymy już podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie.

Najwyraźniej niemiecka marka nie chce marnować czasu tym bardziej, że sportowe kompakty cieszą się ostatnią sporą popularnością. Volkswagen Golf GTI miałby się pojawić w Genewie, zaś topowy wariant R byłby gwiazdą czerwcowego Festiwalu Prędkości w Goodwood.
Volkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIII
Niektóre doniesienia mówiły o implementacji do Golfa GTI napędu hybrydowego. Jednak Autocar twierdzi, że pod maskę trafi dwulitrowy silnik z poprzednika wyskalowany do 242 KM w wersji podstawowej oraz 278 KM w wariancie podrasowanym. Jednostka ma być sparowana z sześciobiegowym manualem bądź siedmiobiegowym automatem.
Volkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIII
Volkswagen Golf GTI będzie dostępny tylko w wersji pięciodrzwiowej. Nadwozie otrzyma standardowe dodatki podkręcające sportowy charakter. Jeżeli informacje się potwierdzą to już niedługo poznamy wszystkie szczegóły na temat nowego Golfa GTI.
Volkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen Golf GTI - ósma generacja zadebiutuje w Genewie?