Portal V10  »  Aktualności  »  Vision Mercedes Simplex - piękny hołd dla auta z 1901 roku
Vision Mercedes Simplex

Vision Mercedes Simplex - piękny hołd dla auta z 1901 roku

2019-09-18 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Concept car, Vision Mercedes Simplex
Mercedes zaprezentował koncept Simplex. Jego wygląd od razu przywołuje na myśl pierwsze samochody i słusznie, bowiem pojazd ma składać hołd legendarnemu 35 PS z 1901 roku.

Firma Daimler zaprezentowała w 1901 roku model 35 PS, który ostatecznie zerwał z koncepcją auta przypominającego wóz konny. Nisko osadzone nadwozie, spora osłona chłodnicy i imponujące, jak na tamte czasy osiągi sprawiły, że 35 PS zapisał się dużymi literami w historii motoryzacji. Vision Mercedes Simplex odwołuje się do swojego legendarnego przodka i w imponujący sposób łączy design klasyka z futurystycznymi formami.
Vision Mercedes SimplexVision Mercedes Simplex
Ponownie mamy cztery szeroko rozstawione koła bez błotników. Kabina pasażerów o ile można ją tak nazwać jest odkryta. Z przodu króluje wielka atrapa będąca w efekcie ekranem pozwalającym na wyświetlanie stanu samochodu czy loga producenta. Konstrukcja oraz kolorystyka sprawiają, że całość prezentuje się bardzo lekko i dynamicznie. W kabinie panuje również piękny minimalizm. Projektanci wyposażyli kokpit w kierownicę wykończoną skórą i drewnem oraz podstawowe instrumenty wzorowane na kokpitach starych łodzi motorowych.
Vision Mercedes SimplexVision Mercedes Simplex
Vision Mercedes Simplex jest po prostu pięknym pojazdem. Szkoda, że takie maszyny nie mają już miejsca na naszych drogach.
Vision Mercedes SimplexVision Mercedes SimplexVision Mercedes SimplexVision Mercedes SimplexVision Mercedes SimplexVision Mercedes SimplexVision Mercedes SimplexDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Vision Mercedes Simplex - piękny hołd dla auta z 1901 roku