Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota sprzedała już 10 milionów aut hybrydowych
Toyota Prius

Toyota sprzedała już 10 milionów aut hybrydowych

2017-02-17 - .      Tagi: Toyota, Toyota Prius, Sprzedaż samochodów, Sprzedaż
Toyota od pewnego czasu nieodłącznie kojarzy nam się z technologią hybrydową oraz autami, które nie tylko oszczędzają nasze kieszenie, ale również chronią środowisko. W styczniu Toyota przebiła próg 10 milionów sprzedanych aut hybrydowych. 

Liczby są imponujące - dzięki tym samochodom do atmosfery trafiło 77 milionów ton mniej dwutlenku węgla oraz zaoszczędzono 29 miliardów litrów benzyny. Toyota Prius jako symbol ekologicznego samochodu japońskiego producenta produkowana jest już od 1997 roku. 
Toyota PriusToyota Prius
Największym zainteresowaniem tego typu auta cieszą się w Japonii, to tam jeździ praktycznie połowa całej sprzedaży. Stany Zjednoczone i Europa już nie mogą pochwalić się takim wynikiem, ale świadomość Europejczyków z roku na rok rośnie i jest coraz więcej fanów jazdy "na prądzie". Najchętniej kupowane modele obecnie to Auris, Prius, RAV4 czy Lexus RX 400h.
Toyota PriusToyota Prius
Toyota PriusDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Toyota sprzedała już 10 milionów aut hybrydowych

Toyota sprzedała już 10 milionów aut hybrydowych
luki88 2017-02-19 21:06
Jak rzeczywiście obniżą podatek od hybryd to biorę priusa bez mrugnięcia okiem. Kumpel ma go już dwa lata i złego słowa nie powiedział. Dał mi się przejechać i byłem w szoku jak cicho pracuje, fajna sprawa