Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota RAV4 Prime - japoński SUV w mocnej wersji plug-in
Toyota RAV4 Prime

Toyota RAV4 Prime - japoński SUV w mocnej wersji plug-in

2019-11-21 - J. Kruczek     Tagi: Toyota RAV4, Toyota, SUV, Eko, Toyota RAV4 Prime
Toyota zgodnie z zapowiedziami zaprezentowała model RAV4 Prime, czyli swojego SUVa w wersji hybrydowej plug-in. Ta wersja pozwala na ładowanie z gniazdka oraz jazdę na samym prądzie. Co więcej oferuje naprawdę sporą moc.

Toyota RAV4 Prime wykorzystuje ten sam 2,5-litrowy motor benzynowy co zwykła wersja Hybrid. Jednak napęd nie oferuje mocy 178 KM, ale imponujące 306 KM. Wygląda więc na to, że SUV będzie oferował znacznie więcej frajdy z jazdy. Tak skonfigurowany samochód ma przyspieszać do setki w czasie 6,1 s.
Toyota RAV4 PrimeToyota RAV4 Prime
Nowa wersja SUVa posiada napęd na wszystkie koła. Silnik benzynowy napędza przednią oś, a jednostka elektryczna tylną. Zastosowane baterie mają pozwalać na pokonanie około 60 km na jednym ładowaniu. Średnie spalanie ma wynosić 2,6 l/100 km. Po wyczerpaniu baterii wartość ta ma wzrosnąć dwukrotnie, co i tak jest bardzo dobrym rezultatem.
Toyota RAV4 PrimeToyota RAV4 Prime
W tej chwili Toyota RAV4 Prime została zaprezentowana jako model na rynek amerykański. Wkrótce powinno się wyjaśnić, czy hybrydowy SUV trafi także do Europy.
Toyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeToyota RAV4 PrimeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota RAV4 Prime - japoński SUV w mocnej wersji plug-in