Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Land Cruiser - wyprodukowano już 10 milionów egzemplarzy
Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser - wyprodukowano już 10 milionów egzemplarzy

2019-09-22 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Toyota Land Cruiser, 4x4
Toyota Land Cruiser jest jedną z ciągle żyjących ikon motoryzacji. Ta terenówka walczy z terenem na całym globie i choć najnowsze wersje częściej podróżują po asfalcie, to i tak jest to jeden z najlepszych terenowych modeli na rynku. Japońska maszyna powstała już w 10 milionach egzemplarzy.
Toyota Land CruiserToyota Land Cruiser
Pierwszą terenową Toyotą był model BJ z 1951 roku i to on zaczął legendę. Na początku auto trafiało tylko na rodzimy rynek, a eksport zaczął się w 1955 roku wraz z drugą generacją. W pierwszych latach na eksport trafiało po kilkaset aut rocznie, aż w 1965 roku ilość wzrosła do 10 000 egzemplarzy rocznie. Powoli rosła popularność japońskiej terenówki, a dziś Toyota Land Cruiser jest dostępna w przeszło 170 krajach i sprzedaje się w nakładzie około 400 000 egzemplarzy rocznie.
Toyota Land CruiserToyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser szczególnie cieszy się popularnością w krajach, w których infrastruktura drogowa nie jest imponująca, a warunki skrajne. W Afryce czy Australii ten model jest stałym elementem krajobrazu. Land Cruiser jest jednym z modeli, którym marka zawdzięcza opinię niezawodnej.
Producent nie zdradził, jak wyglądał 10-milionowy egzemplarz. Wiemy za to, że producent ma już niedługo zaprezentować nową generację Land Cruisera. Terenówka w obecnej formie jest z nami już 12 lat.
Toyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land CruiserDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Land Cruiser - wyprodukowano już 10 milionów egzemplarzy