Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Land Cruiser - w sierpniu zobaczymy nową generację?
Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser - w sierpniu zobaczymy nową generację?

2020-01-20 - J. Kruczek     Tagi: Toyota Land Cruiser, Toyota, 4x4, SUV
Obecna generacja Toyoty Land Cruiser mimo wielu liftingów jest z nami od 2007 roku. To czyni z japońskiego modelu najstarszego SUVa dostępnego w sprzedaży. Mimo to model ten ciągle cieszy się dużą popularnością na wielu rynkach.

Wygląda na to, że Toyota w końcu szykuje prawdziwą nową generację mającą funkcjonować pod oznaczeniem serii 300. Nowy Land Cruiser według magazynu BestCarWeb jest już w przygotowaniu i zostanie zaprezentowany światu w sierpniu bieżącego roku.
Toyota Land CruiserToyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser ma bazować na najnowszej platformie TNGA-CV. Pozwoli ona na zachowanie gabarytów oraz właściwości terenowych auta, ale przy tym da możliwość obniżenia masy i implementacji nowoczesnych napędów. Topowy SUV ma być oferowany z napędem hybrydowym, co pozwoli mu na spełnienie norm emisji spalin na takich rynkach, jak Europa.
Toyota Land CruiserToyota Land Cruiser
Według publikacji pod maskę SUVa trafi zmodyfikowany układ z Lexusa LS 500h, ale zostanie zduszony do niespełna 300 KM. Niewykluczone, że na niektórych rynkach będzie nadal dostępne potężne 4,5-litrowe V8. Doniesienia mówią o standardowej konfiguracji dla siedmiu pasażerów. Na niektórych rynkach mają być oferowane warianty pięciomiejscowe oraz w roli topowych wersji modele ośmiomiejscowe. Jeżeli informacje się potwierdzą to nowego Land Cruisera poznamy w tegoroczne wakacje.
Toyota Land CruiserToyota Land CruiserDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Land Cruiser - w sierpniu zobaczymy nową generację?