Portal V10  »  Aktualności  »  Tesla wycofała Model 3 w wersji Long Range RWD
Tesla Model 3

Tesla wycofała Model 3 w wersji Long Range RWD

2019-06-18 - J. Kruczek     Tagi: Tesla Model 3, Tesla, Eko
Tesla niespodziewanie zakończyła produkcję Modelu 3 w wersji Long Range RWD. Producent poinformował klientów, że natychmiastowo przerywa produkcję tej wersji i nie jest ona już dostępna w sprzedaży.

Sytuacja jest dość zaskakująca, a marka nie przedstawiła powodów takiego ruchu. Zdradzono jedynie, że model dostępny od połowi 2017 roku nie będzie aktualnie produkowany. Firma zdradziła jedynie, że klienci otrzymają wkrótce informacje o możliwościach zmiany zamówienia. Najprawdopodobniej będą mogli zmienić opcję na wersję RWD o niższym zasięgu bądź dopłacić za wersję Long Range AWD.
Tesla Model 3Tesla Model 3
Obie propozycje mogą się okazać mało atrakcyjne. Skasowana edycja mogła się pochwalić zasięgiem 523 km i przyspieszeniem do setki tylko 0,5 s gorszym niż topowy wariant. Wiele wskazuje na to, że Tesla kasuje niektóre wersje swoich modeli aby przyspieszyć produkcję. Niewykluczone też, że producent chce zarobić więcej na klientach, którym zależy na osiągach. Ci zapewne wybiorą droższą edycję. Oczywiście istnieje możliwość rezygnacji sporej części klientów.
Tesla Model 3Tesla Model 3
Tesla Model 3Tesla Model 3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla wycofała Model 3 w wersji Long Range RWD