Portal V10  »  Aktualności  »  Tesla planuje budowę fabryki w Niemczech
Tesla

Tesla planuje budowę fabryki w Niemczech

2019-08-27 - J. Kruczek     Tagi: Tesla, Eko, Fabryka
Tesla cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Właśnie dlatego producent rozważa budowę swojej gigafabryki na Starym Kontynencie. Firma bada możliwość budowy zakładów w Niemczech.

Musk niedawno zdradził, że Tesla rozważa budowę fabryki w Niemczech i że największy sens miałaby lokalizacja przy granicy Niemiec z Francją i krajami Beneluksu. Teraz okazuje się, że plan przechodzi w fazę realizacji. Przedstawiciele Tesli odwiedzili ostatnio Nadrenię Północną-Westfalię oraz Dolną Saksonię. Obie lokalizacje odpowiadają wymogom stawianym przez Muska.
TeslaTesla
Na razie nie zapadły ostateczne decyzje. Mimo to wizytacja w potencjalnych lokacjach może sugerować, że plan budowy europejskiej gigafabryki wszedł w fazę realizacji. Według analiz rynek europejski i chiński będą miały największy wpływ na rozwój elektryfikacji w motoryzacji. Tesla musi umocnić swoją pozycję w Europie jeżeli nie chce za kilka lat przegrać z konkurencją. Audi, Jaguar, Mercedes czy Porsche szykują dużą ofensywę i mogą osłabić pozycję Tesli. Fabryka w Europie może się okazać bardzo ważnym posunięciem.
TeslaTesla
TeslaTeslaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla planuje budowę fabryki w Niemczech